Noc Pragi 2012

Noc Pragi 2012Jak się bawić, to tylko na Pradze! Zapraszamy wszystkich sPRAGnionych kultury na niepowtarzalny, energetyczny spektakl. Co nas czeka podczas Nocy Pragi? Wszystko poza nudą. Ta Noc rozbudzi nawet największego śpiocha! Już 15 czerwca, na Pradze-Północ będzie się działo!

Noc Pragi 2012 to kolejna edycja jednej z najbardziej energetycznych imprez plenerowych w Warszawie. To projekt, który łączy ze sobą różne gatunki ambitnej sztuki niezależnej. To jedyne wydarzenie w Warszawie obejmujące wszystkie dziedziny sztuki: muzykę, malarstwo, rzeźbę, literaturę, teatr… To jedyny festiwal sztuk, którego sceną jest cała dzielnica.

Estrady w plenerze, klubach, galeriach, pubach, pracowniach artystycznych, a nawet… w przestworzach. W tym roku zaskoczymy Was jeszcze bardziej!

W programie:
- koncerty na żywo,
- wystawy,
- spektakle teatralne,
- akrobatyka powietrzna,
- imprezy klubowe,
- tętniące życiem lokale,
- galerie,
- sklepy otwarte do późnych godzin.

Szczegóły: www.facebook.com/UrzadDzielnicyPragaPolnoc

W programie m.in.:
Muzyki od Metra Koneser (Teatr Konsekwentny) ul Ząbkowska 27/31 start godz. 19.00 Paula i Karol 3D (Joanna, Tomasz i Radek Duda) Kim Novak Mitch&Mitch darmowe wejściówki na koncert do odbioru w Koneserze od 17.00

Podniebny balet Al. Solidarności 51 start pokazu grupy Flycube godz. 21.30

Punkty informacyjne Nocy Pragi:
CH Warszawa Wileńska (ul. Targowa 72) Koneser, ul. Ząbkowska 27/31 Al. Solidarności 51 (wszystkie czynne 15.06. od godz. 17.00).

PROGRAM NOCY PRAGI 2012, 15 czerwca 2012

Lokale i imprezy klubowe:

1. Babalu
ul. Kłopotowskiego 33
WIECZÓR BIESIADNY, promocyjne ceny

2. Cafe Melonik
ul. Okrzei 24
Gitarowe brzmienia - Paweł Grzesiak

3. Czarny Motyl
ul. Ząbkowska 2
18.00 Wystawa Piotra Marczewskiego - „Malarza Warszawy – Malarza Pragi”
23.00 Koncert Sylwestra Kozery z Kapeli Czerniakowskiej
18.00-3.00 Tradycyjna kuchnia prasko-warszawska i mazowiecka

4. Cztery Pokoje
ul. Wileńska 19
od 19.00 4 Nocne Opowieści (koncert, wystawa, pokaz filmu, warsztaty)

5. Dada - Salon Twórczości Swobodnej
ul. Ząbkowska 38
20.00 Prezentacja laleczek Anny Natalicz i jej Babci.
22.00 Koncert Anny Natalicz (skrzypce) i Katarzyny Karpowicz (koto)

6. DeCoteria Cafe
ul. Ząbkowska 16
Spotkanie autorskie z Anną Kaliną Modraki i Turniej Jednego Wiersza

7. Goryl we Mgle
ul. Inżynierska 8
20.00 DJ FUNKY FRESH

8. Himalayamomo
ul. Ząbkowska 26/23
Wystawa zdjęć z Buthanu, Koncert tercetu Onkyo Trio

9. Hydrozagadka
ul. 11 Listopada 22
20.30 CLOSTERKELLER, support: POLIGON NR 4, after: OLDSCHOOL ROCK PARTY gothic, rock, metal (bilety: 30/35 zł)

10. Jedyne Wyjście
ul. 11 listopada 22
22.00 Kolektyw Underground Perceptron (wstęp 10 zł)

11. Kawiarnia Stara Praga
ul. Targowa 18 lok. 33
od 18.00 Szemrana Noc, a w niej: Grupa Teatralna Warszawiaki, praskie szlagiery, wycieczka wartburgiem i rikszą, gra w trzy karty i liczne niespodzianki

12. Klubokawiarnia Chmury
ul. 11 Listopada 22
Otwarcie nowej klubokawiarni w zagłębiu klubowym (w miejscu starej drukarni).

13. Lucyfer Pub
ul. Wileńska 43
21.00 Koncert Sylwestra Kozery (lidera warszawskiej Kapeli Czerniakowskiej)
Kiermasz Pracowni Ceramiki Artystycznej z Wesołej

14. Łysy Pingwin
ul. Ząbkowska 11
22.00 Kapela Muzyki Kuchennej JAZGODKI

15. Mucha Nie Siada
ul. Ząbkowska 38
Wystawa zdjęć: Warszawa – przed i w trakcie EURO 2012
Praskie i warszawskie smakołyki, muzyka reggae

16. Niewinna Abstynentka
ul. Targowa 18 lok. 7
19.00 Warsztaty kulinarne – grillowanie z profesjonalistami
20.00 „Pan Romek” gra covery

17. Porto Praga
ul. Okrzei 23
Nocny ogródek „do ostatniego gościa”

18. Projekt
ul. Wileńska 21/39
20.00 Koncert Projekt Ska Przyjaciół – „Praga jest jak Jamajka”

19. Sen Pszczoły
ul. Inżynierska 3
Wiata: Teatr Pijana Sypialnia – spektakl „Osmędeusze”.
Dół: Koncert The Johnny Freelance Experience / After Hungry Hungry Model

20. Sens Nonsensu
ul. Wileńska 23

21. Skamiejka
ul. Ząbkowska 37/39
17.00 Warsztaty lepienia pielmieni
19.00 Wspólne śpiewanie praskich piosenek z Jankiem Stokowskim
20.00 Finisaż wystawy zdjęć S. Petersburg, spotkanie z autorką Karoliną Siemion

22. Skład Butelek
ul. 11 Listopada 22 
21.00 Wystawa multimedialna – „Urodzinowe Reminiscencje” na 7. urodziny
Składu
Pokaz taneczno-kaskaderski Anny Komorowskiej.
22.00 DJ.QUE Sabroso Front Wschodni – bałkańska hulanka.
23.00 Potańcówka przy muzyce na żywo zespołu Probanda.
Groole i promocja Piwa Składowego.

23. W Oparach Absurdu
ul. Ząbkowska 6
21.00 Koncert Karoliny Cichej – „Miękkie maszyny”.

24. Za Kulisami
ul. Ratuszowa 4a
19.00 Koncert M. in. A.
20.00-20.30 Stand Up Comedy by Ela Wycech
20.30-22.00 Koncert NON NOTUS
22.00 DJskie After Party

25. Zigfrida
Al. Solidarności 55
Kulinarny happening, start warsztatów: godz. 20.00.

Moda, design i zakupy:

26. Antykwariat Warszawski
ul. Ząbkowska 27/31
Czynny całą noc
www.antykwariat.waw.pl

27. CH Warszawa Wileńska
ul. Targowa 72
„Praska Noc Zakupów” do 1:00 w nocy!

28. Galeria Szuflada
ul. Kawęczyńska 4
Wystawy: rzeźb Leszka Puchalskiego, malarstwa Tomka Dominika i Tamary Urban, ceramiki Eli i Artura Zawadzkich
Moda: najnowsze kreacje, dodatki, nakrycia głowy, torebki, biżuteria autorska, przedmioty dekoracyjne
Szufladowa kawiarenka z czeskim kinem

29. Pentagram
ul. Białostocka 5
do 24:00 Wystawa prac malarskich, wyrobów artystycznych, tj. malowanego jedwabiu, biżuterii, wyrobów zdobionych metodą decoupage, itp. Poczęstunek!

30. Podobasz Mi Się Mała
ul. Mała 7a lok. 1a
Nocne zwiedzanie pracowni slow fashion (projekty powstają z materiałów pochodzących z recyclingu, np.: torebki z banerów reklamowych, ubrania z męskich koszul itp.)

Sztuka:

31. 81º Przestrzeń Twórcza
ul. Kłopotowskiego 38 lok. 5, III piętro
20.00 Pokaz filmu „Ścinki”, spotkanie z twórcami po projekcji
20.00-23.00 Instalacja Bartka Kiełbowicza pt. „Yemanja”

32. Bar Ząbkowski
ul. Ząbkowska 2
21.00 i 22.00 TERAZ POLIŻ vs EURO 2012 – „Czytamy do kotleta” – czytanie performatywne „Chóru sportowego” Elfriede Jelinek

33. Caffee Galeria Sztuki
ul. Ząbkowska 13
Wystawa prac Stefana Damskiego „Sport – prace lat 1947-1972” oraz Magdaleny Gomulickiej-Damskiej z serii „Akwarele”
Promocja na wyselekcjonowane ciasta i alkohole

34. Czibateli
ul. Ząbkowska 27/31
18.00-23.00 Wystawa malarstwa Davida Patarai oraz akcja malowania portretów mieszkańców Pragi i gości Dzielnicy (Al. Solidarności 51)


35. Dom Kultury Praga
Podwórko ul. 11 listopada 22
19.00 Koncert zespołu „Cała Praga Śpiewa” (Justyna Jary, Czessband oraz seniorzy z warszawskiej Pragi)

36. Entropia
ul. Kępna 15
Wieczór z tangiem argentyńskim – prowadzenie milongi Edyta „Edi” Jaroszewicz

37. Fundacja Wspierania Inicjatyw Pozarządowych im. Józefa Szewczyka
ul. Śnieżna 3
19.00 Wernisaż instalacji wizualnej „Znajdź mnie”

38. Galeria "N'69"
ul. Tarchomińska 9
19.00-1.00 IV Nocny Przegląd Magazynu – wystawa malarstwa i grafiki

39. Galeria Czajka Dorum Art
ul. Ząbkowska 27/31
od 20:00 Wystawy: unikatowej kolekcji trójwymiarowych szklanych dzieł Katarzyny Czajka oraz fotografii Michała Czajka
22.00 Koncert zespołu „NON NOTUS”

40. Galeria Klatka
ul. Ząbkowska 27/31
Wystawa Alana Metnicka

41. Galeria Konferencyjna Urzędu Dzielnicy Praga-Północ
ul. Kłopotowskiego 15
15.00-17.00 Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Prawy Brzeg” im.
Władysława Sebyły, w ramach Festiwalu Praski Slalom Poetycki

42. Galeria Sztuki „Stara Praga” Filip Stanowski
ul. Brzeska 6
Wystawa prac Stefana Damskiego i Magdaleny Gomulickiej-Damskiej „Warszawa – grafiki i akwarele z lat 1950 – 1972”.
30% zniżki na meble z działu siedziska (15-16.06.)
Porady z zakresu renowacji i konserwacji mebli dawnych

43. Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
17.00 i 19.00
Pokazy rockandrollowej komedii romantycznej „Tej nocy będziesz mój”
Pół godziny przed seansami pierwszych 50 osób na hasło: „Prago, tej nocy jestem twój” będzie mogło odebrać darmowe zaproszenie na film

44. Klitka, Atelier Fotograficzne
ul. Ząbkowska 12
Projekt „Jestem z Pragi” – ekspozycja na płocie budowy stacji metra „Dworzec Wileński”
Całonocna sesja aktów – Naga Klitka (atelier przy ul. Ząbkowskiej 12) – promocyjne ceny

45. Marmalada
ul. Zabraniecka 82, budynek 308, II piętro
19.00 Wystawa Manon S, filmy Jana Sulikowskiego

46. OMNIMODO
ul. Nieporęcka 10 l. 26, V piętro
20.00-24.00 (15.06.) i 19.00 i 21.00 (16.06.) Happening „TITANIC – this way up!”

47. Opera Gliniana
ul. Targowa 62
18.00, 20.00 i 22.00
Warsztaty ceramiczne – „Kafelek dla Pragi” (promocyjne ceny 25 zł – 1,5 h)

48. Otwarta Pracownia Twórcza Kubickich
ul. Brzeska 17a
20.00 Wystawa rzeźbiarska pt. „Śniadanie z Amy” (poświęcona Amy Winehouse)

49. Po Prawej Stronie Wisły
ul. Konopacka 15/1a
Wystawa obrazów na jedwabiu Doroty Wójcik
 
50. Pracownie oTWArta
ul. Folwarczna 5
Wystawa fotografii pt. „Po zmroku tylko koty są szare...” (Andrzej Cereniewicz, Janina Knap, Magdalena Hajnosz, Maciej Stuczyński)
51. Praga del Arte
ul. Ząbkowska 1 i 3
19.00-24.00 „Podwórkowy wieczór arteterapii”, a w nim wystawy: portretów praskich (rysunek i malarstwo) – Jacek Schmidt, rysunków „Wiwisekcja” – Anna Schmidt, prac plastycznych dzieci ze świetlicy „Mały Książę” oraz pokaz Teatru Tańca z Zakładu Poprawczego w Falenicy (godz. 20.00 i 22.15), praski rap – bity Daro &
PiotrekPan (20.30), prezentacja dramy – Chłopców z Zakładu Poprawczego ze Studzieńca (21.30), prezentacja multimedialne (22.45)

52. Stowarzyszenie Monopol Warszawski, Galeria 'to tu' oraz Przedszkole nr  163
ul. Ząbkowska 36
9.00-19.00 Wystawa ilustracji przedszkolaków, pt. Wyprawa w świat bajek Janusza Korczaka
Promocja warszawskich przewodników dla dzieci wydawnictwa Veda

53. Szkoła Tańca UANGA
ul. Białostocka 22
Darmowe warsztaty tańca: zumba (16.30), taniec brzucha (17.30 i 23.00), taniec afrykański (18.30 i 23.30), salsa (19.30)
22.00 Buba Kuyateh - gambijskiego muzyka grającego na korze
24.00 Afrobeat party (dj’s WtymSęk, Pan Myszon, Dj Guiddo, Flaq, Dj Rafallu, Funklore)

54. Teatr AKT
Al. Solidarności 51 
20.00 Spektakl uliczny „Piłka jest okrągła”


Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe

Firmy i Instytucje


Wasze komentarze


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii







wstecz