Szpetne ekrany zasłonią Jeziorko Gocławskie

Dodano: 18.09.2013, modyfikacja: 18.09.2013
Montaż wysokich na 4,5 metra ekranów akustycznych dobiega powoli końca. Szpetne konstrukcje zamontowano na skraju jeziorka Gocławskiego aby zapewnić ciszę i spokój mieszkańcom planowanego w tym miejscu osiedla.

Ekrany akustyczne w Alei Stanów Zjednoczonych
Płaci developer

Jak już informowaliśmy w połowie sierpnia, za montaż ekranów przy południowej jezdni Al. Stanów Zjednoczonych w ciągu Trasy Łazienkowskiej jest odpowiedzialna spółka Dom Development.

Nowe osiedle pod nazwą "Nad Jeziorem" powstanie na działce w pobliżu jeziorka Gocławskiego. Bloki zaprojektowane w pracowni Hermanowicz będą mieć od dwóch do sześciu pięter. Na całym osiedlu będzie ponad 600 mieszkań.

Spółka Dom Development niedawno sfinansowała podwyższenie przezroczystych ekranów przy Wale Miedzeszyńskim, blisko estakady dla samochodów zjeżdżających z Trasy Siekierkowskiej. Ekrany mają tam w niektórych miejscach aż 10 metrów wysokości. Osłaniają najnowsze bloki osiedla Adria. Niestety w przypadku jeziorka Gocławskiego szpaler ekranów będzie w kolorze zielonym...

Interpelacja radnego

Montaż ekranów w Al. Stanów Zjednoczonych jest również tematem interpelacji, jaką w dniu 29 sierpnia 2013 roku złożył radny Dariusz Lasocki. Do dziś na stronie Biuletynu Informacji Publicznej nie została zamieszczona odpowiedź na zawarte w niej pytania.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Ekrany akustyczne w Alei Stanów Zjednoczonych

Wasze komentarze

2014-02-20 15:06 oko napisał:
Chamy z Psiej Wólki muszą mieć ciszę :)))
2013-12-09 14:00 och-merci napisał:
Podziwiam DOM Development - świetnie buduje a na dodatek dba o infrastrukturę otoczenia. Przykładem Osiedle Saska. Droga dojazdowa... itd. Owszem trochę bez wyobraźni. Jest tam znak zakazu zatrzymywania i postoje wzdłuż budynków, pod nimi. I co? Stoją, jeden za drugim w ciągu dnia! Ale to jest świetna firma budująca w Warszawie.
2013-11-19 20:50 mieszkaniec Poligono napisał:
Zastanawiam się nad bezpieczeństwem przechodnich , kobiet, matek z dzieckiem, staruszek ... itp po godz. 17-tej. Jest ciemno, że nawet własnej ręki nie widać a co dopiero kogoś w krzakach. Ekran ... chodnik i krzaki !!! to dobre miejsce dla złodziei i o zgrozo ! innych pomyleńców . Proszę o światło i kamery w tym miejscu , jak nie można inaczej ... Nikt nie interesuje się naszym bezpieczeństwem .Mam wrażenie , że tu tylko chodzi o pieniądze i niby ulepszenie , wyciszenie terenu ... O Mamma Mia !
2013-10-19 21:55 Wawiak napisał:
Spróbujcie sobie pospacerować chodnikiem.. Jeżeli ktoś poprosi Was tam o 5 zł to nie ma szans nawet uciec. Jak w tunelu.
2013-10-06 00:07 Iam napisał:
Wydaje mi się, że jak się jedzie samochodem, to się należy skupiać na drodze, a nie na okolicznościach przyrody. A jeśli ktoś chce podziwiać te ostatnie, to niech się wybierze na spacer.
2013-10-02 09:58 . napisał:
Zapraszam wszystkich na ul.Marsa wWarszawie do ekranolandii
2013-10-02 09:56 Wa-wa napisał:
Stop Ekranom nasza pani prezydent przyjęła strategie zasłonić Warszawę ekranami i tak mamy na ul.Marsa ekrany w kilku rzędach o wysokości 5 metrów czy słynna już trasę toruńska. Jestem mieszkańcem Warszawy i pracuje w Warszawie kategorycznie nie zgadzam sie z takimi rozwiązaniami w naszym mieście istnieją ciche nawierzchnie i inne sposoby na walkę z hałasem ale przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić czy ekrany musza być budowane i czy w takiej ilości. Priorytetem powinna być budowa obwodnicy Warszawy co przyczyni sie do zmniejszenia hałasu w Warszawie. Jak narazie to wstyd kogokolwiek zaprosić do Warszawy bo jadąc przez miasto widać tylko ściany z ekranow akustycznych czerwone zielone pomazane i pogniecione za którymi dochodzi do przestępstw i rozbojów.
2013-09-24 14:05 daga napisał:
te ekrany wciąż instalują !!!! HORROR! OKROPNOŚĆ!! Widzieliście ??? jak można było zasłonić tak piękny szpaler drzew???!!!! te ekrany są bezzasadne w tamtej lokalizacji !!!
2013-09-21 21:30 ap napisał:
czy ktoś się orientuje, czy urząd dzielnicy wyraził zgodę na wycinkę drzew?
2013-09-20 13:55 Jandrzej napisał:
Ja bym się nie zdziwił, gdyby to była samowola, na którą urzędnicy przymykają oko, bo dostali w łapę. Możemy coś z tym zrobić?
2013-09-18 21:44 mieszkanka napisał:
a mozna wiedzieć dlaczego zawłaszczony został chodnik?
2013-09-18 20:18 UM napisał:
Wiele mówi się o ochronie przyrody dopóki ktoś nie ma interesu, by jej zaszkodzić. Co będzie z dzikimi kaczkami lęgującymi przy Kanale Wystawowym? Czy mają nauczyć się tak wysoko latac? Co z drzewami? Co z urokliwym przejściem od Parku Skaryszewskiego do Balatonu? I wrescie co z widokiem z Trasy na piękny dziki teren? Najlepiej wszystko ogrodzić, postawić strażników i kazać płacić za przejście wszędzie, gdzie tylko się da. Oczywiście po uprzednim wylegitymowaniu i spisaniu człowieka z PESELEM włącznie. A bogacze w swoim getcie będą mieli piękny widok.Bo przecież na tym wolność polega!!!
2013-09-18 20:15 Michał napisał:
Jak zapobiec wycince pięknych kasztanów!!! nie będzie też górki tam powstanie pierwszy budynek przy kanale od przyczółka
2013-09-18 19:19 Michał napisał:
Czy okoliczni mieszkańcy wiedzą o tym, że zostaną wycięte drzewa! http://osiedlesaska.pl/forum/topic.php?id=2525&page=5 są już oznaczone do wycinki !!!
2013-09-18 18:30 Rafał napisał:
Budowa ekranów to skandal. Kto wydał na to zgodę? Zasłonią one całą panoramę zieleni na południe od trasy Łazienkowskiej. W takim kraju żyjemy... zarządzanym przez bandę nieudaczników i aferzystów.