MPT na Grochowie sprzedane. Będzie osiedle

Dodano: 27.12.2013, modyfikacja: 31.12.2013
Teren o powierzchni ponad 33 tys. m kwadratowych to w Warszawie niezły kąsek. Szczególnie dla dewelopera. A już szczególnie wtedy gdy można go kupić poniżej jego rzeczywistej wartości...

Zabudowania MPT na Chrzanowskiego 4


Na Chrzanowskiego zrobi się ekskluzywnie?

Nieruchomość przy ul. Chrzanowskiego 4 na Pradze Południe jeszcze do niedawna użytkowało Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe. Użytkowało wieczyście, dopóki prezydent Warszawy nie postanowiła sprzedać spółce prawa własności. Wówczas - jak podaje portal  wPolityce.pl - teren wyceniono na 48 mln 177 tys. zł. To było w maju. Niedługo potem, w lipcu, MPT wystawiło swoją już własność na sprzedaż za… 30 mln 60 tys. zł. Z okazji skorzystała firma LC Corp S. A. wygrywając przetarg z ceną 32 mln zł.

Dlaczego tak mało?


To jest pytanie. Czy wartość podana przez miasto była zawyżona? Czy MPT bardzo się spieszyło i potrzebowało pieniędzy? A może chodzi jeszcze o coś innego? Dziwi i pośpiech, z jakim ogłoszono przetarg na sprzedaż nieruchomości i cena wywoławcza. Nie dziwi jedno - skorzystanie z okazji przez dewelopera. Szczególnie, że miejsce jest atrakcyjne, a w dodatku kończy się właśnie remont  ul. Chrzanowskiego...

Bloki, bloki...

I tak, będziemy mieli w tym miejscu niedługo zapewne kolejne ogrodzone osiedle. W sumie to nic złego. Tylko czemu znów korzysta na tym prawie wyłącznie prywatny inwestor?

KJ/TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

2014-04-01 09:32 Alex napisał:
Świat się zmienia, Warszawa się zmienia i ta okolica się zmenia. Pojawi się osiedle z lokalami usługowymi na dole i pojawią się kupujący to i będą sklepy. Prawo rynku. Wtedy też będą nowe linie autobusowa i nowe połączenia ZTM, może i przystanek SKM, a kiedyś przecież łącznik z Targówkiem.
2014-04-01 09:27 Warszawiak od 4 poko napisał:
Jak uważacie że za mało to czemu nie stajecie do przetargu i nie płacicie więcej. Jaki problem działać charytatywnie z własnej kieszeni. To po pierwsze. Po drugie marudzić tylko umiecie. A może więcej życzliwości do ludzi i biznesu. Gdyby nie niektórzy biznesmeni to bylibyśmy krajem s 5-tego świata. Po trzecie dzielenie ludzi jakiekolwiek tu na słoików i nie-słoików prowadzi do niezgód narodowych. Pamiętajcie zgoda buduje, a tak naprawdę to cala warszawa to słoikowi, bo wszyscy jesteśmy skądś poza małymi wyjątkami. A jak poznacie, poczytacie historię stolicy to dowiecie się, że Warszawa to był najpierw port na Solcu. tam mieszkali rodowici Warszawiacy, a do tego 90% Warszawiaków z 1939 wyginęła na wojnie i odbudowywali ją przyjezdni. Reszta to niestety przyjezdni (ja też od 4 pokoleń), więc nie ma się co wywyższać. Takiej postawy należy się wstydzić.
2014-03-21 09:25 Mila napisał:
@praga explorer Słabo zaopatrzone sklepiki ze spożywką napisałeś, a nie pomyślałęś o tym, że to wynik prowadzonej przez elity polityki brania w łapę, wydawania pozwoleń na otwarcie/budowę kolejnego supermarketu?! W okolicy są Biedronka i MarcPol, a zakładam, że na nowym osiedlu otworzą jeszcze jakąś kolejną... To już będzie gwóźdź do trumny dla tych sklepików, bo jak można konkurować kiedy nie ma się na to środków, bo ludzie wolą tańszą "tandetę" z Biedronki niż normalnej jakości towar od zwykłęgo sklepikarza. No i pewnie tak będzie, bo u nas w kraju wszystko położą. Mieszkania pobudują, ale nikt nie będzie w nich mieszkał, bo ludzie nie mają kasy. Poza tym... nie wyobrażam sobie mojego Grochowa z tymi słoikami, którzy tam zamieszkają. Moja dzielnica traci charakterność i swój niepowtarzalny klimat :/
2014-03-18 12:19 groszek napisał:
Słoikom w apartamentach na grochowie mowimy ZDECYDOWANE NIE.
2014-01-11 22:42 Cizin napisał:
miasto wyceniło 48mln 177k i za tyle sprzedało działkę Miejskiemu Przedsiębiorstwu Taksówkowemu a ktoś od nich potem zakupił za 32mln na licytacji... nie rozumiem ale coś tu jest niejasne. Czy sprzedający Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe zapłaciło i sprzedało ze stratą dla siebie ponad 16 mln? Czy sprawa jest czy jej niema, czy to burza w szklance wody?
2014-01-11 17:39 praga explorer napisał:
Osiedle bezpośrednio przy trakcji kolejowej to trochę kiepski pomysł na biznes i vice versa. Dodatkowo musiałyby tam zostać uruchomione nowe linie ZTM, bo dojazd 123 do Ronda W. jest kiepskim rozwiązaniem - objeżdzać trzeba za każdym razem całe rondo żeby później się cofać 200 metrów do tramwaju lub wysiąść na Dwernickiego i dojść 200 metrów do tramwaju =) Ogólnie te przystanki na Wiatracznej są tak poustawiane, że ludzie mają odwieczny dylemat na Dwernickiego jak chcą skorzystać z tramwaju - dojść czy się cofnąć zza ronda :) Gdyby wyeliminować gwiżdżące pociągi i karetki pędzące na sygnale w środku nocy po pustej ulicy to całkiem fajna okolica by była, ale dla zmotoryzowanych. Dla ludzi bez samochodu nie polecam, bo dookoła praktycznie brak usług - jest parę sklepików ze spożywką, ale kiepsko zaopatrzonych. A obwodnicy chyba tam na razie nie będzie, bo minął termin na inwestycję. Trzeba cały ten proces zacząć od nowa, tj. projekt, konsultacje społeczne itd.
2014-01-05 18:41 Krzysztof napisał:
Ano właśnie: jeśli chcą robić w tamtym miejscu osiedle - co w sumie jest jako takim dobrym pomysłem - to powinni też pomyśleć o tym połączeniu Targówek-Wiatraczna... to co się dzieje na przejeździe kolejowym przy ulicy Naczelnikowskiej - jedynym połączeniu Targówka z resztą miasta jeśli idzie o kierunek południowy - to istny horror...
2013-12-31 10:00 Developer napisał:
A co przecietny kowalski mialby skorzystac?
2013-12-29 00:14 boroman@o2.pl napisał:
A co z polączeniem Waitraczna [ Targówek własnie tam?
2013-12-27 15:06 Piotr Brański napisał:
Nie takiej Warszawy chciałem.