List w sprawie linii 125: ZTM wymusza wielokrotne, uciążliwe przesiadki

Dodano: 13.09.2016, modyfikacja: 13.09.2016
- Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu i po 40 minutowym oczekiwaniu na przystanku Dworzec Wileński, jedyny autobus bezpośrednio łączący Pragę Północ z Pragą Południe - Rondem Wiatraczna, nie przyjechał - linia 125 w tym miejscu została zlikwidowana a jej kurs został skrócony do Metro Stadion Narodowy - piszę w liście rozżalona czytelniczka.

Autobus linii 125 na Grochowskiej


Uciążliwe przesiadki

- Zmiana wymusza wielokrotne, uciążliwe przesiadki, które sprawiają kłopot szczególnie osobom starszym, niepełnosprawnym i matkom z wózkami. Fakt, są jeszcze tramwaje, tyle ,że dostęp do nich jest utrudniony ze względu na konieczność pokonania dużej ilości schodów. Owszem są windy – niestety bardzo często nie działają. Uważam, że zmiana trasy linii 125 była posunięciem nietrafionym, pochopnym, na siłę wymuszającym korzystanie z II Linii Metra. Mam nadzieję, że ZTM przemyśli swoją decyzję i chociaż raz pomyśli nie tylko o sobie lecz przede wszystkim o użytkownikach komunikacji miejskiej. - kończy apelem do ZTM swój list pani Barbara.

Odpowiedź ZTM

Czy ZTM rozważa jakieś zmiany/korekty w tym zakresie?

- Skierowanie linii na tę trasę było planowane już wraz z uruchomieniem centralnego odcinka II linii metra. Przeciwko temu zaprotestowały jednak osoby z niepełnosprawnościami dojeżdżające z kierunku Wołomina do szpitali w Międzylesiu i Aninie. Pozostawienie autobusów tej linii przy Dworcu Wileńskim pozwoliło im podróżować z jedną przesiadką. Obecnie, po przywróceniu kursowania pociągów w bezpośredniej relacji z Wołomina przez Warszawę Stadion do Warszawy Zachodniej, podróż w relacji Wołomin – Międzylesie zostanie zachowana z jedną przesiadką – na stacji Warszawa Stadion. Wpływają także wnioski mieszkańców w sprawie wycofania linii 125 z pl. Hallera i skierowania jej do stacji metra Stadion Narodowy - wyjaśnia Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.


BS/TJ

Wasze komentarze

2016-09-23 16:18 ewa cygler napisał:
cale moje zycie a mam 60 lat 125 jezdilo tak jak zawsze czyli targowa i tak dalej bzdyra jest likwidacja przystanku przy targowej moj syn jezdzi do szkoly do anina sasiadka do centrum zdrowia dziecka z malymi dziecmi inni jezdza do intytutu kardiologii i co to nie jest dla zma zaden argument my nie prosimy opowrot 125 na stara trase ale tego z a d a m y mieszkancy starej pragi
2016-09-18 20:13 Gość. napisał:
Wszelkie zmiany ZTM zawsze tłumaczy jako zrobione "na życzenie pasażerów" co w większości przypadków nie ma pokrycia w rzeczywistości.
2016-09-14 10:22 xyz napisał:
Co za bzdury przez zlikwidowanie linii będę jechać 30min zamiast 15 jak to było autobusem na dworzec Wileńska
2016-09-14 08:52 Ja napisał:
Faktycznie, widziałem te tysiące demonstrujących przeciwko istnieniu pętli 125 na placu Hallera. Najlepiej zlikwidować całą komunikację na Pradze Północ. Już kilka lat temu zlikwidowano linię 103 z Dworca Wschodniego do huty, bo nikt nią nie jeździł. I wogóle mniej autobusów na ulicach - więcej miejsca dla samochodów. A ci co nie mają samochodu są sami sobie winni i niech chodzą piechotą.
2016-09-13 13:29 ma napisał:
Według rozkładu jazdy, z Wołomina do stacji Warszawa Stadion jeździ 5 pociągów dziennie.
2016-09-13 12:23 P.2016 napisał:
Dzwoniłem do ztm w czerwcu Zapewniano mnie,ze po remoncie w Al.Solidarności linia 125 nadal będzie kursowała Jagiellonska do Pl.Hallera i co i 5.09dowiaduje sie że nie-bo nie ma potrzeby-żart Cóż nie mamy już wice prezydenta od transportu i komunikacji więc może informacje w przyszłości o zmianach i planowaniu bedą bardziej rzetelne
2016-09-13 12:21 aha napisał:
"Wpływają także wnioski mieszkańców w sprawie wycofania linii 125 z pl. Hallera i skierowania jej do stacji metra Stadion Narodowy " tak tak ludzie piszą żeby skracać trasy autobusów.... a w styczniu podwyżka biletów pewnie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opiniiwstecz