Kanał Wystawowy zmieni swój wygląd

Dodano: 19.02.2016, modyfikacja: 19.02.2016
Uroczy trakt spacerowy nad wodami Kanału Wystawowego już wkrótce zmieni swój wygląd. Dzielnica ogłosiła przetarg na realizację zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego pt. "Kanał Wystawowy - wizytówką Saskiej Kępy".

Kładka nad Kanałem Wystawowym

Jakie prace zostaną wykonane i co się zmieni?

1. Oczyszczenie Kanału z błota i śmieci
2. Demontaż starego ogrodzenia wokół Kanałku
3. Nowe ogrodzenie wzdłuż Kanałku
4. Remont kładki i zamontowanie oświetlenia ledowego
5. Oświetlenie ciągu spacerowego latarniami parkowymi
6. Montaż ławek
7. Montaż śmietników z pokrywami
8. Wybudowanie siłowni

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, a następnie wybrany wykonawca prac, to jeszcze w tym roku będziemy mogli się spotkać na nowym bulwarze spacerowym przy Kanale Wystawowym.


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

2016-02-27 20:17 Rafał Wodzicki napisał:
Tramwaj przez działki to skandaliczny projekt. Jego motywacje są porażające!!! Tam powinien być zachowany szeroki pasa parkowy, a nie tylko to, co w projekcie.
2016-02-23 11:27 wars napisał:
Linia tramwajowa faktycznie styka się z kanałkiem, ale tylko przez połowę trasy. Może zamiast narzekać warto by było docenić to, że ktokolwiek zainteresował się tym aby coś z tym miejscem zrobić...
2016-02-22 21:32 Trzcina napisał:
Do Jerzego z Międzynarodo: Nie rozumiem jak można oczekiwać, że w ramach takiej rewitalizacji trzeba wyciąć drzewa bo inaczej wciąż będzie syf. JAK W OGÓLE MOŻNA CHCIEĆ WYCINANIA DRZEW BO ROBIĄ SYF??!!
2016-02-22 17:21 Jerzy z Międzynarodo napisał:
Przecież ogrodzenie na spacerniaku w stronę Pekinu było kładzonie 10-15 lat temu. To raz. Dwa - póki nie będzie wycinki drzew, to tam będzie cały czas syf. Nie trzeba specjalnego intelektu żeby zauważyć co robi zator w kanałku i co go całego zasłania. Trzy - kto beknie za ten skandaliczny projekt za parę tysięcy, to znaczy dwa metalowe kijki wsadzone obok ławki na skrzyżowaniu? (te żółte, jakbyście nie wiedzieli to jest siłownia i kosztowało z 4 tysiące.)
2016-02-22 15:36 Rxz napisał:
Przydaly by sie na stale ze dwa kajaki to spory odcinek wody szkoda ze zablokowany z obustron niskimi mostami bo jeziorko goclawskie czy stawyw skaryszaku i na kamionku bylyby ozywione
2016-02-22 15:30 p napisał:
Inwestycja doskonale skoordynowana z planowaną trasą tramwajową.
2016-02-22 09:28 Frania z Saskiej napisał:
Moja sugestia, aby zamienić dotychczasową organizację ruchu pieszych i rowerzystów przy kanałku. Ktoś kto ją zaprojektował zapomniał o wielu osobach, które chodzą tam na spacery z psami i muszą cały czas chodzić po części dla rowerzystów aby psy mogły chodzić po trawniku, gdyż przy drodze dla pieszych (w 90%) rosną żywopłoty. A propos psów, a przede wszystkim ich właścicieli apeluję o większą ilość pojemników na śmieci i zwiększoną kontrolę sprzątania po pupilach odchodów.
2016-02-22 09:12 Miś uszatek napisał:
Wymienią ogrodzenie na nowe a zaraz będą rozwalać bo linia tramwajowa ma być robiona - chore
2016-02-21 19:14 Teresa Góralczyk napisał:
Oby jak najszybciej zaczął się remont kanałku wystawowego, PROSZĄ O TO MIESZKAŃCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-02-21 19:12 Teresa Góralczyk napisał:
Mieszkańcy osiedla "Międzynarodowa" i nie tylko - nie mogą się doczekać ( a czekają już 46 lat ) na taką zmianę !!!!!!!!!!!!! Zwłaszcza osoby starsze, schorowane , a i matki z małymi dziećmi w wózeczkach ! Nie rozumiem w czym miała by nam przeszkodzić przyszła linia tramwajowa aby nareszcie ten zaniedbany zakątek jakim jest kanałek wystawowy stał się naprawdę pięknym traktem spacerowym ?
2016-02-19 17:03 rot napisał:
Wszystko ekstra, bardzo mi się podoba bo od 40 lat tamtędy spaceruję, ale czy w planach nie ma że wzdłuż kanału biegnie linia tramwajowa na Gocław?