ks. Szczepan Stalpiński

Ks. prałat Szczepan Stalpiński urodził się 1 stycznia 1953 rok w Sochaczewie. Zmarł 14 stycznia 2011 roku w Warszawie.

Wyświęcony na kapłana 4 czerwca 1978 roku w Warszawie.  Mszę św. prymicyjną sprawował 11 czerwca 1978 roku w Chodakowie.

Znany był jako budowniczy kościołów z zapleczem plebanijnym: Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie, św. Marka Ewangelisty na Targówku, św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie-Lewandowie oraz św. Wacława na Gocławku gdzie przez 11 lat proboszczem.

W ostatnim roku życie pracował w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie-Grodzisku przy ul. Głębockiej 119.


Ks. Szczepan Stalpiński w kapłaństwie służył 33 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się  19 stycznia 2011 roku na godz. 19 w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie-Grodzisku, ul. Głębocka 119 (dla wspólnoty parafialnej) oraz 20 stycznia 2011 roku o godz. 10 w katedrze św. Floriana pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC.

Ciało zostało złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Sochaczewie-Trojanowie.

15 stycznia 2012 roku w kościele św. Wacława została osłonięta pamiątkowa tablica poświęcona ks. Szczepanowi Stalpińskiemu.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria



Wasze komentarze


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii







wstecz