Wojciecha Chrzanowskiego

Ulica Chrzanowskiego na GrochowieUlica Wojciecha Chrzanowskiego na Grochowie w dzielnicy Praga Południe w Warszawie biegnie od ulicy Wiatracznej do ulicy Podskarbińskiej.

Najbardziej uprzemysłowiona ulica na terenie Grochowa swojego patrona uzyskała 13 marca 1930 roku.

Pod koniec lat 40-tych XX wieku naprzeciwko MPT Grochów wzniesiono  bloki osiedla Grochów II wg proj. Jana Klewina i Zbigniewa Pawlaka.

Walter. Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Cukierniczego

Od 2005 raku Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Mieszko" kontynuują produkcje słodyczy w dawnych zabudowaniach Spółdzielni Inwalidów Przemysłu Cukierniczego "Walter".

Do ulicy przylega też największy stadion lekkoatletyczny Pragi Południe zarządzany przez Klub Sportowy "Orzeł".


TJ

Ciekawostki

  • Ulica na niemal całej długości jest pokryta kostką betonową, tzw. trylinką.
  • Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Cukierniczego "Walter" udostępniła przy sklepie firmowym jedno z pierwszych na terenie dzielnicy ujęć wody oligoceńskiej.

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Galeria

Wasze komentarze

2015-06-23 16:10 Agata napisał:
Informacja dla rodziców małych dzieci - na nowo powstającym osiedlu na Chrzanowskiego 4 (Mała Praga) będzie otwierać się nowe przedszkole. Można zapisywać się już do grup: http://przedszkolechrzanowskiego.pl/.
2013-08-19 09:11 dareus napisał:
W końcu kładą ASFALT!!! Ścieżki rowerowe, chodniczki, nowa zieleń! Szał ciał!
2012-08-04 15:21 MadziaBe napisał:
Szkoda tylko, że nawierzchnia tej zapomnianej ulicy ciągle wyłożona jest mocno zniszczoną i nierówną trelinką, na garbach której podwozie potrafią rozbić nawet miejskie autobusy, z natury o wiele wyżej zawieszone od samochodów osobowych i nic nie wskazuje na to, że nawierzchnia w najbliższych latach zostanie wyremontowana... :(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opiniiwstecz