Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM "Grenadierów"

[0.00]    opinie: 0
Praga Południe
ul. Al. Stanów Zjednoczonych 40
04-036 Warszawa
tel. 22 810-44-12
e-mail: oek@sbm-grenadierow.com.pl
www: www.sbm-grenadierow.com.pl/oek.php

aktualizacja:
10.08.2013
dodano: 02.12.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 10.00 – 20.00
sobota - niedziela: nieczynne

Dyrektor:
Magdalena Palatynus

Krótka charakterystyka placówki:
Ośrodek Edukacji Kulturalnej działa przy Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Grenadierów” na Warszawskiej Pradze Południe. Ośrodek powstał w 2003 roku po przekształceniu osiedlowego klubu „Magia”. Realizuje różnego rodzaju projekty współfinansowane przez Urząd m.st. Warszawy Dzielnicy Praga Południe takie jak: warsztaty malarskie, warsztaty taneczne, warsztaty wokalne, cykl wydarzeń kulturalnych – koncerty, spotkania z podróżnikami. Ponad to Ośrodek Edukacji  Kulturalnej jest organizatorem dwóch ważnych, znanych wśród dzieci i młodzieży z dzielnicy konkursów Recytatorskiego i Literackiego „Magia słowa”. Laureaci Konkursu Recytatorskiego niejednokrotnie zajmowali zaszczytne miejsca w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Centrum Kultury „Warszawska Syrenka”. Natomiast laureaci Konkursu Literackiego są publikowani w periodyku „Poezja dzisiaj.

Oprócz różnych sekcji stałych takich jak zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, joga, gimnastyka dla pań, gra na gitarze, funkcjonuje w  Ośrodku amatorska grupa kabaretowo – teatralna AGAT SENIORÓW. Grupa ta przygotowuje programy muzyczno-słowne, które pokazuje szerszej publiczności a często też odnosi sukcesy na przeglądach i konkursach tego rodzaju twórczości.

Posiadamy pracownie komputerową wyposażona w 10 komputerów z podłączeniem do Internetu. W pracowni tej, której sponsorem jest firma UPC Polska organizujemy kursy komputerowe dla Seniorów w ramach Akademii e-Seniora UPC (jest to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez UPC Polska i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce). W placówce działa ponad 200 uczestników skupionych w 19 klubach, zespołach i sekcjach.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

Klub Kultury Seniora

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

Szkoła Policealna nr 20

Zespół Szkół nr 14

Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 136

Przedszkole nr 444

Szkoła Podstawowa nr 402


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia