Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM "Grenadierów"

[0.00]    opinie: 0
Praga Południe
ul. Al. Stanów Zjednoczonych 40
04-036 Warszawa
tel. 22 810-44-12
e-mail: oek@sbm-grenadierow.com.pl
www: www.sbm-grenadierow.com.pl/oek.php

aktualizacja:
10.08.2013
dodano: 02.12.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 10.00 – 20.00
sobota - niedziela: nieczynne

Dyrektor:
Magdalena Palatynus

Krótka charakterystyka placówki:
Ośrodek Edukacji Kulturalnej działa przy Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Grenadierów” na Warszawskiej Pradze Południe. Ośrodek powstał w 2003 roku po przekształceniu osiedlowego klubu „Magia”. Realizuje różnego rodzaju projekty współfinansowane przez Urząd m.st. Warszawy Dzielnicy Praga Południe takie jak: warsztaty malarskie, warsztaty taneczne, warsztaty wokalne, cykl wydarzeń kulturalnych – koncerty, spotkania z podróżnikami. Ponad to Ośrodek Edukacji  Kulturalnej jest organizatorem dwóch ważnych, znanych wśród dzieci i młodzieży z dzielnicy konkursów Recytatorskiego i Literackiego „Magia słowa”. Laureaci Konkursu Recytatorskiego niejednokrotnie zajmowali zaszczytne miejsca w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Centrum Kultury „Warszawska Syrenka”. Natomiast laureaci Konkursu Literackiego są publikowani w periodyku „Poezja dzisiaj.

Oprócz różnych sekcji stałych takich jak zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, joga, gimnastyka dla pań, gra na gitarze, funkcjonuje w  Ośrodku amatorska grupa kabaretowo – teatralna AGAT SENIORÓW. Grupa ta przygotowuje programy muzyczno-słowne, które pokazuje szerszej publiczności a często też odnosi sukcesy na przeglądach i konkursach tego rodzaju twórczości.

Posiadamy pracownie komputerową wyposażona w 10 komputerów z podłączeniem do Internetu. W pracowni tej, której sponsorem jest firma UPC Polska organizujemy kursy komputerowe dla Seniorów w ramach Akademii e-Seniora UPC (jest to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez UPC Polska i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce). W placówce działa ponad 200 uczestników skupionych w 19 klubach, zespołach i sekcjach.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia