Nove Kino Praha

[4.33]    opinie: 3
Praga Północ
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343-03-10 kasy/rezerwacja
fax: 22 343-03-03
e-mail: praha@novekino.pl
www: www.novekino.pl

aktualizacja:
27.05.2012
dodano: 12.01.2012
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (2)
Nowoczesny Nove kino Praha powstało na miejscu dawnego kultowego Kina Praha. Praga otrzymała oryginalny, nowoczesny, ale harmonizujący z otaczającą go architekturą budynek, który może stanowić jedną z wizytówek dzielnicy. Autorami projektu są architekci Krzysztof Tyszkiewicz i Michał Adamczyk. Duże przeszklone powierzchnie zrównoważone są fryzem z piaskowca, na którym umieszczono portrety dwunastu aktorów związanych z filmem i z Warszawą. Każdy z portretów wazy dwie tony. Autorem projektu elewacji jest Jerzy Dobrzański, a wykonawcą, rzeźbiarz Piotr Banasik.

Otwarcie kina nastąpiło 15 czerwca 2007 r. Kino dysponuje trzema salami kinowymi o łącznej liczbie 560 miejsc. Jedna z sal jest wyposażona w sprzęt multimedialny, co umożliwia prowadzenie prezentacji i konferencji. Zaplecze kina posiada dużą część biurową i podziemny parking. Jako jedno z pierwszych, Nove Kino Praha oferuje projekcje filmowe w systemie cyfrowym.

Wasze komentarze

64x64

barbaratom3@wp.pl napisał:

Z prawdziwą przyjemnością popieram komentarz poprzednika. Choć nie jestem prażanką, lecz powiślanką ubielbiam to piękne kino z zawsze doskonałym repertuarem. Przyjemna obsługa pracowników kina, przyjazne wnętrze, ciekawe cykle filmowe jak np. oczami kobiet. Pamiętam jak media donosiły, że mieszkańcy Pragi otrzymają nowoczesne kino w miejscu starego. Czyżby władze dzielnicy o tym zapomniały. Nie wyobrażam sobie pozbawienia Pragi jedynego kina w tej dzielnicy. Kina kameralne mają to do siebie, że nie walą tu tłumy, podobnie jak do kina Rejs czy Kultura! I chyba nikt nie myśli o tym, żeby je zamykać! Włączam się do protestu. Nie godzę się na zamknięcie tego pięknego kina!!!
2012-03-21 22:59
64x64

Prazanka napisał:

Dlaczego znowu oszukuje sie Prazan? Pod pozorem slabej frekwencji chce sie nam odebrac kino! A mialo tam byc tak pieknie i kawiarenka komputerowa! Wszystko pamietamy .Rozebrano nam stare kultowe kino po to aby wsadzic tam urzad Struzika i tylko przez to piekny stary obiekt znalazl sie pod mlotkiem.Teraz komus tam jest za ciasno i znowu napad na NASZE KINO.Nie wyobrazam sobie po co nam takie wladze.Rzadza jak grabie ,wszystko grabia do siebie.Bronic kina.
2012-03-02 11:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Publiczne Edulica

Mini Żłobek nr 12

Dzielnia Saska Kępa

Przychodnia Vita Med POZ NFZ

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

Klub Kultury Seniora

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

Szkoła Policealna nr 20


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia