Nove Kino Praha

[4.33]    opinie: 3
Praga Północ
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343-03-10 kasy/rezerwacja
fax: 22 343-03-03
e-mail: praha@novekino.pl
www: www.novekino.pl

aktualizacja:
27.05.2012
dodano: 12.01.2012
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (2)
Nowoczesny Nove kino Praha powstało na miejscu dawnego kultowego Kina Praha. Praga otrzymała oryginalny, nowoczesny, ale harmonizujący z otaczającą go architekturą budynek, który może stanowić jedną z wizytówek dzielnicy. Autorami projektu są architekci Krzysztof Tyszkiewicz i Michał Adamczyk. Duże przeszklone powierzchnie zrównoważone są fryzem z piaskowca, na którym umieszczono portrety dwunastu aktorów związanych z filmem i z Warszawą. Każdy z portretów wazy dwie tony. Autorem projektu elewacji jest Jerzy Dobrzański, a wykonawcą, rzeźbiarz Piotr Banasik.

Otwarcie kina nastąpiło 15 czerwca 2007 r. Kino dysponuje trzema salami kinowymi o łącznej liczbie 560 miejsc. Jedna z sal jest wyposażona w sprzęt multimedialny, co umożliwia prowadzenie prezentacji i konferencji. Zaplecze kina posiada dużą część biurową i podziemny parking. Jako jedno z pierwszych, Nove Kino Praha oferuje projekcje filmowe w systemie cyfrowym.

Wasze komentarze

64x64

barbaratom3@wp.pl napisał:

Z prawdziwą przyjemnością popieram komentarz poprzednika. Choć nie jestem prażanką, lecz powiślanką ubielbiam to piękne kino z zawsze doskonałym repertuarem. Przyjemna obsługa pracowników kina, przyjazne wnętrze, ciekawe cykle filmowe jak np. oczami kobiet. Pamiętam jak media donosiły, że mieszkańcy Pragi otrzymają nowoczesne kino w miejscu starego. Czyżby władze dzielnicy o tym zapomniały. Nie wyobrażam sobie pozbawienia Pragi jedynego kina w tej dzielnicy. Kina kameralne mają to do siebie, że nie walą tu tłumy, podobnie jak do kina Rejs czy Kultura! I chyba nikt nie myśli o tym, żeby je zamykać! Włączam się do protestu. Nie godzę się na zamknięcie tego pięknego kina!!!
2012-03-21 22:59
64x64

Prazanka napisał:

Dlaczego znowu oszukuje sie Prazan? Pod pozorem slabej frekwencji chce sie nam odebrac kino! A mialo tam byc tak pieknie i kawiarenka komputerowa! Wszystko pamietamy .Rozebrano nam stare kultowe kino po to aby wsadzic tam urzad Struzika i tylko przez to piekny stary obiekt znalazl sie pod mlotkiem.Teraz komus tam jest za ciasno i znowu napad na NASZE KINO.Nie wyobrazam sobie po co nam takie wladze.Rzadza jak grabie ,wszystko grabia do siebie.Bronic kina.
2012-03-02 11:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia