Pracownia Wschodnia

[0.00]    opinie: 0
Praga Południe
ul. Lubelska 30/32
03-802 Warszawa
tel. kom. 663-354-928
e-mail: info@pracowniawschodnia.pl
www: www.pracowniawschodnia.pl

aktualizacja:
18.02.2012
dodano: 18.02.2012
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Stowarzyszenie Animacji Kultury Meuma’lo założyła w 2005 roku grupa przyjaciół - młodych ludzi, którzy czuli potrzebę działania, mieli pozytywną energię i chcieli się nią podzielić.

W 2006 roku Meumalończycy wynajęli od miasta pomieszczenia po dawnej szwalni. Tak powstała Pracownia Wschodnia- siedziba Stowarzyszenia i główny teren jego działań.

Dlaczego Praga?
"Gdy nasze stowarzyszenie decydowało się na lokal na Pradze, nie była ona jeszcze tak zakorzeniona na kulturalnej mapie Warszawy, jak teraz. Potraktowaliśmy to jak wyzwanie, chcieliśmy mieć swój udział w tworzeniu nowego oblicza tej dzielnicy. Jednocześnie podoba nam się, że mimo zmian Praga wciąż tchnie autentyzmem, zachowuje swą niepowtarzalną atmosferę i oferuje wspaniałe postindustrialne przestrzenie, jak choćby nasza siedziba. Po drugiej stronie Wisły nie znaleźlibyśmy takiego miejsca. Praga to dla nas świeżość i niezależność."

Kalina Możdżyńska

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia