Stowarzyszenie ulicy Szerokiej

[0.00]    opinie: 0
Praga Północ
e-mail: k.tyszkiewicz@szeroka.org
www: www.szeroka.org

aktualizacja:
10.01.2011
dodano: 10.01.2011
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Celem naszego Stowarzyszenia jest:

  • Kultywowanie tradycji historycznej wielo-kulturowości, tworzonej przez ludność Warszawy na obszarze wokół dawnej ulicy Szerokiej, obecnie Ks. Ignacego Kłopotowskiego na Pradze Północ w Warszawie.
  • Inicjowanie i wspieranie badań historycznych, powstawania publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych w/w tematyce. Wspieranie działalności edukacyjnej i publicystycznej.
  • Inicjowanie i udział w działaniach na rzecz podniesienia walorów urbanistyczno-architektonicznych obszaru poprzez wspieranie nowych inwestycji oraz rewitalizację i ochronę zabytków, ograniczenia tranzytowego charakteru istniejącej i planowanej sieci komunikacji drogowej, integracji centralnej Pragi z centrum lewobrzeżnej Warszawy między innymi poprzez powstanie dwóch lokalnych mostów w przedłużeniu ulic Karowej - Okrzei i Ratuszowej, odbudowy Praskiej Synagogi u zbiegu ulic Kłopotowskiego i Jagiellońskiej i rewitalizacji pozostałych zabytków historii na tym terenie.
  • Wspieranie inicjatyw kulturalnych i społecznych mających wpływ na rozwój obszaru.
  • Inicjowanie i udział w procedurach planistycznych dotyczących obszaru.
  • Współdziałanie z osobami prywatnymi, organizacjami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem Stowarzyszenia "Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy "ZOK", władzami samorządowymi i państwowymi w celu realizacji w/w działań.
  • Podejmowanie działań zmierzających do pozyskania środków z pomocy publicznej i unijnej na rzecz realizacji w/w działań.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wybrani zostali panowie Rafał Szczepański - Przewodniczący, Władysław Kaczorkiewicz - Wiceprzewodniczący, Krzysztof Andracki, Janusz Sujecki i Krzysztof Tyszkiewicz - Sekretarz.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

Klub Kultury Seniora

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

Szkoła Policealna nr 20

Zespół Szkół nr 14

Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 136

Przedszkole nr 444

Szkoła Podstawowa nr 402


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia