Stowarzyszenie ulicy Szerokiej

[0.00]    opinie: 0
Praga Północ
e-mail: k.tyszkiewicz@szeroka.org
www: www.szeroka.org

aktualizacja:
10.01.2011
dodano: 10.01.2011
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Celem naszego Stowarzyszenia jest:

  • Kultywowanie tradycji historycznej wielo-kulturowości, tworzonej przez ludność Warszawy na obszarze wokół dawnej ulicy Szerokiej, obecnie Ks. Ignacego Kłopotowskiego na Pradze Północ w Warszawie.
  • Inicjowanie i wspieranie badań historycznych, powstawania publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych w/w tematyce. Wspieranie działalności edukacyjnej i publicystycznej.
  • Inicjowanie i udział w działaniach na rzecz podniesienia walorów urbanistyczno-architektonicznych obszaru poprzez wspieranie nowych inwestycji oraz rewitalizację i ochronę zabytków, ograniczenia tranzytowego charakteru istniejącej i planowanej sieci komunikacji drogowej, integracji centralnej Pragi z centrum lewobrzeżnej Warszawy między innymi poprzez powstanie dwóch lokalnych mostów w przedłużeniu ulic Karowej - Okrzei i Ratuszowej, odbudowy Praskiej Synagogi u zbiegu ulic Kłopotowskiego i Jagiellońskiej i rewitalizacji pozostałych zabytków historii na tym terenie.
  • Wspieranie inicjatyw kulturalnych i społecznych mających wpływ na rozwój obszaru.
  • Inicjowanie i udział w procedurach planistycznych dotyczących obszaru.
  • Współdziałanie z osobami prywatnymi, organizacjami społecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem Stowarzyszenia "Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy "ZOK", władzami samorządowymi i państwowymi w celu realizacji w/w działań.
  • Podejmowanie działań zmierzających do pozyskania środków z pomocy publicznej i unijnej na rzecz realizacji w/w działań.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wybrani zostali panowie Rafał Szczepański - Przewodniczący, Władysław Kaczorkiewicz - Wiceprzewodniczący, Krzysztof Andracki, Janusz Sujecki i Krzysztof Tyszkiewicz - Sekretarz.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia