Towarzystwo Przyjaciół Pragi

[4.00]    opinie: 1
Praga Północ
ul. Stalowa 28
03-426 Warszawa
e-mail: tppragi@gmail.com
www: towarzystwoprzyjaciolpragi.com

aktualizacja:
22.02.2017
dodano: 29.12.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Towarzystwo Przyjaciół Pragi powstało 11-05-1915 r. i mieściło się w lokalu budynku przy ulicy Brukowej 2 (obecnie Stefana Okrzei).

Prezes:

Piotr Stryczyński

Historia:
Pierwszym prezesem został dr A. Krzyczkowski. W 1931 r. podjęło działalność Koło Prażan, przewodniczącym został dr Z. Zakrzewski. Po wojnie w 1964 r. powstał oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy na Pradze, który działał do 1994 r. W 1995 r., z inicjatywy Agaty Rymkiewicz, reaktywowany został Praski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy - Towarzystwo Przyjaciół Pragi.

Członkowie stowarzyszenia to ludzie emocjonalnie związani z Pragą, którzy za główny cel swojej działalności przyjęli rozbudzenie świadomości i patriotyzmu lokalnego, oraz zmianę zachowań obywatelskich jej mieszkańców. Swoje zamierzenia starają się realizować poprzez konkursy, akcje charytatywne, publikuje różne prace o tematyce praskiej.

Ukoronowaniem działalności T.P.P. było nadanie w 1998 r. Honorowego Medalu 350-lecia Pragi, ustanowionego przez władze samorządowe Pragi Północ i Pragi Południe, a przyznawanego przez Kapitułę pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Romaniuka, ordynariusza Diecezji Warszawsko - Praskiej.

6 grudnia 2015 roku został oddana stała siedziba TPP przy ulicy Stalowej 28.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia