Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej

[4.67]    opinie: 9
Praga Południe
ul. Tarnowiecka 4
04-174 Warszawa
tel. 22 612-51-79
e-mail: g23@edu.um.warszawa.pl
www: www.g23.waw.pl

aktualizacja:
08.07.2014
dodano: 20.08.2011
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Celem naszego gimnazjum jest rozwój indywidualny ucznia, na miarę jego możliwości. Zależy nam na  solidnym przygotowaniu każdego ucznia do świadomego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, zgodnego z predyspozycjami i aspiracjami życiowymi. Dbamy o wychowanie młodzieży w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania prawa, zwracając uwagę na kulturę osobistą, poczucie bezpieczeństwa, kształtowanie swojego charakteru, wysiłek włożony w rozwój intelektualny i społeczny. Wyróżniają nas dobre relacje panujące w społeczności szkolnej, szybka reakcja na powstające problemy, otwartość na potrzeby innych.
 
W szkole uczy się ok. 350 uczniów, którzy pracują w systemie jednozmianowym. Troszczy się o nich 30 nauczycieli, w tym pedagog,  psycholog, reedukator  oraz 19 pracowników administracji i obsługi. Stwarzamy możliwości codziennej komunikacji pomiędzy rodzicami  i szkołą za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Prowadzimy zajęcia wspierające i rozwijające ze wszystkich przedmiotów. Kładziemy nacisk na naukę języków obcych- angielski, francuski, niemiecki. Nasi uczniowie co roku zdobywają międzynarodowe certyfikaty znajomości języka francuskiego –DELF i angielskiego – KET.

Realizujemy programy wspierające uczniów: „Co ja tu robię”- program adaptacyjno-integracyjny , „Zainwestuj w swoja karierę” – przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego dla ambitnych, „ Mój świadomy wybór dalszej drogi kształcenia”, „Warszawa kulturalna”.
Wspólnie z uczniami organizujemy uroczystości i imprezy szkolne oraz środowiskowe: dyskoteki, przedstawienia teatralne, debaty, prezentacje projektów edukacyjnych, rozgrywki sportowe Ligi Szkolnej, festyny osiedlowe.

Nasi Nauczyciele zrealizowali 10 autorskich projektów edukacyjnych finansowanych przez Biuro Edukacji  m.st Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych na sumę ok. 100 000 PLN.
Nasze gimnazjum zajmuje powierzchnię 4 709m2. Młodzież ma do dyspozycji: 22 sale lekcyjne, w tym 10 wyposażonych w sprzęt multimedialny,  2 sale gimnastyczne i siłownię,  zespół boisk „Orlik 2012”, bibliotekę z czytelnią, stołówkę, sklepik uczniowski, gabinet medyczny.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego utrzymują się na poziomie 6-7 staninu, powyżej średniej krajowej. Obserwujemy tendencję wzrostową EWD ( edukacyjnej wartości dodanej).

Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do kontynuowania edukacji na różnych poziomach; od renomowanych liceów poprzez technika aż do zasadniczych szkół zawodowych


Dyrektor: Anna Dębińska -Żytkiewicz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole nr 444

Szkoła Podstawowa nr 402

Dom Misyjny Ducha Świętego

Centrum Migranta Fu Shenfu

Świetlica Środowiskowa Dom Ojca Ignacego

Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich

Przedszkole nr 407 - Filia

Sąd Okręgowy Warszawa - Praga


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia