Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej

[4.67]    opinie: 9
Praga Południe
ul. Tarnowiecka 4
04-174 Warszawa
tel. 22 612-51-79
e-mail: g23@edu.um.warszawa.pl
www: www.g23.waw.pl

aktualizacja:
08.07.2014
dodano: 20.08.2011
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Celem naszego gimnazjum jest rozwój indywidualny ucznia, na miarę jego możliwości. Zależy nam na  solidnym przygotowaniu każdego ucznia do świadomego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, zgodnego z predyspozycjami i aspiracjami życiowymi. Dbamy o wychowanie młodzieży w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania prawa, zwracając uwagę na kulturę osobistą, poczucie bezpieczeństwa, kształtowanie swojego charakteru, wysiłek włożony w rozwój intelektualny i społeczny. Wyróżniają nas dobre relacje panujące w społeczności szkolnej, szybka reakcja na powstające problemy, otwartość na potrzeby innych.
 
W szkole uczy się ok. 350 uczniów, którzy pracują w systemie jednozmianowym. Troszczy się o nich 30 nauczycieli, w tym pedagog,  psycholog, reedukator  oraz 19 pracowników administracji i obsługi. Stwarzamy możliwości codziennej komunikacji pomiędzy rodzicami  i szkołą za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Prowadzimy zajęcia wspierające i rozwijające ze wszystkich przedmiotów. Kładziemy nacisk na naukę języków obcych- angielski, francuski, niemiecki. Nasi uczniowie co roku zdobywają międzynarodowe certyfikaty znajomości języka francuskiego –DELF i angielskiego – KET.

Realizujemy programy wspierające uczniów: „Co ja tu robię”- program adaptacyjno-integracyjny , „Zainwestuj w swoja karierę” – przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego dla ambitnych, „ Mój świadomy wybór dalszej drogi kształcenia”, „Warszawa kulturalna”.
Wspólnie z uczniami organizujemy uroczystości i imprezy szkolne oraz środowiskowe: dyskoteki, przedstawienia teatralne, debaty, prezentacje projektów edukacyjnych, rozgrywki sportowe Ligi Szkolnej, festyny osiedlowe.

Nasi Nauczyciele zrealizowali 10 autorskich projektów edukacyjnych finansowanych przez Biuro Edukacji  m.st Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych na sumę ok. 100 000 PLN.
Nasze gimnazjum zajmuje powierzchnię 4 709m2. Młodzież ma do dyspozycji: 22 sale lekcyjne, w tym 10 wyposażonych w sprzęt multimedialny,  2 sale gimnastyczne i siłownię,  zespół boisk „Orlik 2012”, bibliotekę z czytelnią, stołówkę, sklepik uczniowski, gabinet medyczny.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego utrzymują się na poziomie 6-7 staninu, powyżej średniej krajowej. Obserwujemy tendencję wzrostową EWD ( edukacyjnej wartości dodanej).

Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do kontynuowania edukacji na różnych poziomach; od renomowanych liceów poprzez technika aż do zasadniczych szkół zawodowych


Dyrektor: Anna Dębińska -Żytkiewicz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia