VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV

[5.00]    opinie: 1
Praga Północ
ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. 22 619-27-45
fax: 22 741-07-32
e-mail: sekretariat@wladyslaw.edu.pl
www: www.wladyslaw.edu.pl

aktualizacja:
02.10.2010
dodano: 21.09.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie1 (1)
Osoby kontaktowe:
dyr. mgr Grażyna Filipiak

Forma własności:
komunalna

Forma prawna:
powiatowa samorządowa jednostka organizacyjna

Rok założenia:
1885 r.

Profil

Uczniowie VIII LO im. Króla Władysława IV mają możliwość wyboru kształcenia w czterech profilach: społeczno-ekonomicznym, matematyczno-fizycznym, humanistycznym oraz biologiczno-chemicznym. Ponadto w 2. i 3. klasie istnieje możliwość doboru fakultetu w zależności od zainteresowań i potrzeb związanych z podjęciem studiów w przyszłości. Nauczanie języków jest niezależne od profilu. Każdy uczeń dokonuje wyboru spośród następujących lektoratów: francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski. Język angielski jest obowiązkowy dla wszystkich. Wyjątek stanowi klasa humanistyczna, gdzie oprócz obowiązkowego angielskiego uczniowie poznają również łacinę, zaś do wyboru mają jedynie język niemiecki i francuski.

Ciekawostki
* Na fasadzie budynku od strony ul. Jagiellońskiej znajduje się wizerunek orła białego w koronie. Niezauważony przetrwał zarówno okupację niemiecką jak i lata PRL.

* W 1988 roku, przez blisko 2 tygodnie na wieży szkolnej powiewała flaga "Solidarności" zawieszona przez dwóch maturzystów. Ówczesna dyrekcja szkoły nie zareagowała.

* VIII LO im. Władysława IV w roku 2005 stał się jedną z pierwszych warszawskich szkół publicznych, która oferowała swoim uczniom specjalnie wydzielone pomieszczenie w szatni do przechowywania rowerów.

Wasze komentarze

64x64

Przemek napisał:

Wiele dobrego w prasie można przeczytać ale jak jest naprawdę? Warto składać papiery do tego LO?
2011-08-20 16:27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia