ARKA - Świetlica dla dzieci

[0.07]    opinie: 14
Praga Północ
ul. Wojnicka 4
03-774 Warszawa
tel. kom. 733-788-110
e-mail: info@arka-fundacja-dzieci.pl
www: www.facebook.com/Arka.Fundacja

aktualizacja:
19.05.2014
dodano: 19.05.2014
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Arka Łukasza Podolskiego

Informacje ogólne:
Bernd Siggelkow oraz Ralf Schneider, członkowie zarządu fundacji „Die Arche, christliches Kinder- und Jugendwerk e.V.“ (www.kinderprojekt-arche.de) założyli w listopadzie 2012 roku fundację „ARKA Fundacja Dzieci“ w Warszawie. Ze wsparciem fundacji Łukasza Podolskiego oraz fundacji telewizji RTL mogliśmy rozpocząć naszą pracę w Polsce. Arka będzie nosić nazwę „Arka Łukasza Podolskiego”.

Podobnie jak w Niemczech Arka również w Polsce będzie walczyć z biedą dotykającą dzieci. Arka chce zaoferować dzieciom i młodzieży stałe miejsce, gdzie będą mogły przyjść, przyjazną powierzchnię spotkań oraz uzupełnienie dla rodziny. Naszym zdaniem powinniśmy być otwarci na dzieci i młodzież niezależnie od pochodzenia społecznego, kultury czy religii. Istotną częścią naszej pracy jest uczestnictwo w niej rodzin oraz wsparcie dla rodzin.

Większość odwiedzających nas dzieci jest dotknięta materialnym i/lub emocjonalnym niedostatkiem. Nasza oferta jest głównie zdeterminowana ich potrzebami.

Naszym zdaniem konieczne jest przy tym podejście całościowe. Oznacza to, że nasza praca jest osadzona w rzeczywistym świecie, w którym żyją dzieci i młodzież. W celu osiągnięcia wyznaczonych celów Fundacja Arka potrzebuje pomocy i wsparcia ze strony ludności oraz partnerów w różnych miastach i gminach.

Tylko wspólnie możemy podążać drogą ku lepszej, bardziej przyjaznej dla dzieci przyszłości. Żaden kraj nie może sobie bowiem pozwolić na to, żeby nie inwestować w swoją przyszłość, w swoje dzieci.

Pomóżcie nam pomagać! Praca Fundacji Arka jest finansowana w 100 procentach przez darowizny.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia