ARKA - Świetlica dla dzieci

[4.23]    opinie: 13
Praga Północ
ul. Wojnicka 4
03-774 Warszawa
tel. kom. 733-788-110
e-mail: info@arka-fundacja-dzieci.pl
www: www.facebook.com/Arka.Fundacja

aktualizacja:
19.05.2014
dodano: 19.05.2014
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
Arka Łukasza Podolskiego

Informacje ogólne:
Bernd Siggelkow oraz Ralf Schneider, członkowie zarządu fundacji „Die Arche, christliches Kinder- und Jugendwerk e.V.“ (www.kinderprojekt-arche.de) założyli w listopadzie 2012 roku fundację „ARKA Fundacja Dzieci“ w Warszawie. Ze wsparciem fundacji Łukasza Podolskiego oraz fundacji telewizji RTL mogliśmy rozpocząć naszą pracę w Polsce. Arka będzie nosić nazwę „Arka Łukasza Podolskiego”.

Podobnie jak w Niemczech Arka również w Polsce będzie walczyć z biedą dotykającą dzieci. Arka chce zaoferować dzieciom i młodzieży stałe miejsce, gdzie będą mogły przyjść, przyjazną powierzchnię spotkań oraz uzupełnienie dla rodziny. Naszym zdaniem powinniśmy być otwarci na dzieci i młodzież niezależnie od pochodzenia społecznego, kultury czy religii. Istotną częścią naszej pracy jest uczestnictwo w niej rodzin oraz wsparcie dla rodzin.

Większość odwiedzających nas dzieci jest dotknięta materialnym i/lub emocjonalnym niedostatkiem. Nasza oferta jest głównie zdeterminowana ich potrzebami.

Naszym zdaniem konieczne jest przy tym podejście całościowe. Oznacza to, że nasza praca jest osadzona w rzeczywistym świecie, w którym żyją dzieci i młodzież. W celu osiągnięcia wyznaczonych celów Fundacja Arka potrzebuje pomocy i wsparcia ze strony ludności oraz partnerów w różnych miastach i gminach.

Tylko wspólnie możemy podążać drogą ku lepszej, bardziej przyjaznej dla dzieci przyszłości. Żaden kraj nie może sobie bowiem pozwolić na to, żeby nie inwestować w swoją przyszłość, w swoje dzieci.

Pomóżcie nam pomagać! Praca Fundacji Arka jest finansowana w 100 procentach przez darowizny.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

Klub Kultury Seniora

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

Szkoła Policealna nr 20

Zespół Szkół nr 14

Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 136

Przedszkole nr 444

Szkoła Podstawowa nr 402


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia