Zespół Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki

[2.25]    opinie: 4
Praga Północ
ul. Kawęczyńska 23/25
03-775 Warszawa
tel. 22 619-04-64
fax: 22 619-04-64
e-mail: zsm.moniuszko@gmail.com
www: www.szkola-moniuszko.edu.pl

aktualizacja:
08.11.2011
dodano: 02.12.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (2)
Historia:

Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Warszawie istnieje już 54 lata. Początkowo była to Podstawowa Szkoła Muzyczna I stopnia, potem Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, a od 1 września 2007 roku jako Zespół Szkół Muzycznych I stopnia.

Budynek, w którym się mieści był budowany z myślą o tej instytucji. W szkole znajduje się piękna, stylowa sala koncertowa usytuowana na I piętrze, do której prowadzą szerokie schody. Sale lekcyjne są niewielkie, przytulne. Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, świetlicą, a także stołówką, w której można zjeść smaczny, niedrogi obiad domowy. Wokół budynku rozciąga się obszar zieleni. Elementy stylu renesansowego wzbogacają architekturę budynku i dodają wiele uroku. Wszystko to stwarza ciepły, wyjątkowy, właściwy nastrój dla muzyki. Wiele lat szkoła realizowała 8-letni cykl kształcenia. W wyniku reformy szkolnictwa, stała się szkołą 6-letnią, czyli ogólnokształcącą szkołą muzyczną I stopnia. Od 1 września 2007 roku powołano dodatkowo Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, i tym samym powstał Zespół Szkół.

Dzieci przyjmowane są w wieku 7 lat, po uzyskaniu pozytywnego wyniku badania uzdolnień muzycznych. Uczniowie uczęszczają na zajęcia ogólnokształcące i muzyczne, które są połączone w planie dnia, oraz na zajęcia indywidualne nauki gry na wybranym instrumencie (fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, perkusja, flet, klarnet, trąbka, waltornia). Klasy nie są liczne - około 20 osób. Część przedmiotów (kształcenie słuchu, rytmika) prowadzona jest w grupach. Dzieci uczą się języka angielskiego od kl. II, a od kl. IV dodatkowo języka rosyjskiego. Szkoła współpracuje z wieloma placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi, m. in. z Łazienkami Królewskimi, z Domem Kultury "Świt", z Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, z Zamkiem Królewskim, z przedszkolami i szkołami warszawskimi, z Warszawskim Kołem Przewodników Miejskich PTTK. Przejawem tej współpracy są koncerty organizowane na terenie szkoły, a także poza nią. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu konkursach, zarówno muzycznych, jak i przedmiotowych, czy recytatorskich, osiągając w nich punktowane miejsca, bądź wyróżnienia. Kadra pedagogiczna szkoły jest stabilna, wypróbowana, wykwalifikowana i bardzo życzliwa. Działalność szkoły wspiera Fundacja, która oferuje odpłatnie dodatkowe zajęcia muzyczne, nie objęte planem nauczania szkoły takie jak.lekcje emisji głosu. Absolwenci mają możliwość wyboru szkoły, ponieważ kończąc ZSM I st. im. St. Moniuszki w Warszawie są przygotowani do kontynuacji nauki tak w gimnazjach, jak i szkołach muzycznych II stopnia.

Dyrekcja i administracja:

Krzysztof Maliszewski - dyrektor
Danuta Stradowska - wicedyrektor

Administracja- Barbara Wal, Danuta Tryler

Sekretariat - Danuta Petrykowska

Biblioteka - Anna Kędzior

inni pracownicy:
Andrzej Chabracki - stroiciel
Karol Leonowicz - lutnik

Wasze komentarze

64x64

Były uczeń napisał:

Traumy, pogwałcenia praw dziecka i człowieka, popychanie się do granic wytrzymałości, to mi się głównie kojarzy z tym miejscem. Ta szkoła niszczy człowieka od małego. Ja skończyłem prawie nie odbierając sobie życia, na antydepresantach, z zaburzeniami lękowymi i depresją. Błagam każdego kto się zastanawia czy posłać tam dziecko, odpuście sobie, przynajmniej tę placówkę która nie zmieniła się od lat siedemdziesiątych.
2023-01-31 19:29
64x64

Hanna napisał:

Wspaniała szkoła i wspaniałe grono wybitnych, oddanych dzieciom pedagogów. Najprawdopodobniej najzdrowsza dla dzieci z warszawskich szkół muzycznych. Nie ma typowej dla Miodowej bufonady, przerostu ambicji lub prężenia muskułów na "elitarność". Szkoła przyjazna dzieciom i rodzicom. Gorąco polecam, szczególnie rodzicom spoza warszawskiego półświatka artystycznego. Jeśli Wasze dziecko jest uzdolnione muzycznie, a chcecie mu oszczędzić wyścigu szczurów i zapewnić pogodne i radosne dzieciństwo - to ta szkoła jest super!
2012-08-15 22:30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia