Zespół Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki

[1.43]    opinie: 7
Praga Północ
ul. Kawęczyńska 23/25
03-775 Warszawa
tel. 22 619-04-64
fax: 22 619-04-64
e-mail: zsm.moniuszko@gmail.com
www: www.szkola-moniuszko.edu.pl

aktualizacja:
08.11.2011
dodano: 02.12.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (3)
Historia:

Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Warszawie istnieje już 54 lata. Początkowo była to Podstawowa Szkoła Muzyczna I stopnia, potem Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, a od 1 września 2007 roku jako Zespół Szkół Muzycznych I stopnia.

Budynek, w którym się mieści był budowany z myślą o tej instytucji. W szkole znajduje się piękna, stylowa sala koncertowa usytuowana na I piętrze, do której prowadzą szerokie schody. Sale lekcyjne są niewielkie, przytulne. Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, świetlicą, a także stołówką, w której można zjeść smaczny, niedrogi obiad domowy. Wokół budynku rozciąga się obszar zieleni. Elementy stylu renesansowego wzbogacają architekturę budynku i dodają wiele uroku. Wszystko to stwarza ciepły, wyjątkowy, właściwy nastrój dla muzyki. Wiele lat szkoła realizowała 8-letni cykl kształcenia. W wyniku reformy szkolnictwa, stała się szkołą 6-letnią, czyli ogólnokształcącą szkołą muzyczną I stopnia. Od 1 września 2007 roku powołano dodatkowo Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, i tym samym powstał Zespół Szkół.

Dzieci przyjmowane są w wieku 7 lat, po uzyskaniu pozytywnego wyniku badania uzdolnień muzycznych. Uczniowie uczęszczają na zajęcia ogólnokształcące i muzyczne, które są połączone w planie dnia, oraz na zajęcia indywidualne nauki gry na wybranym instrumencie (fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, perkusja, flet, klarnet, trąbka, waltornia). Klasy nie są liczne - około 20 osób. Część przedmiotów (kształcenie słuchu, rytmika) prowadzona jest w grupach. Dzieci uczą się języka angielskiego od kl. II, a od kl. IV dodatkowo języka rosyjskiego. Szkoła współpracuje z wieloma placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi, m. in. z Łazienkami Królewskimi, z Domem Kultury "Świt", z Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, z Zamkiem Królewskim, z przedszkolami i szkołami warszawskimi, z Warszawskim Kołem Przewodników Miejskich PTTK. Przejawem tej współpracy są koncerty organizowane na terenie szkoły, a także poza nią. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu konkursach, zarówno muzycznych, jak i przedmiotowych, czy recytatorskich, osiągając w nich punktowane miejsca, bądź wyróżnienia. Kadra pedagogiczna szkoły jest stabilna, wypróbowana, wykwalifikowana i bardzo życzliwa. Działalność szkoły wspiera Fundacja, która oferuje odpłatnie dodatkowe zajęcia muzyczne, nie objęte planem nauczania szkoły takie jak.lekcje emisji głosu. Absolwenci mają możliwość wyboru szkoły, ponieważ kończąc ZSM I st. im. St. Moniuszki w Warszawie są przygotowani do kontynuacji nauki tak w gimnazjach, jak i szkołach muzycznych II stopnia.

Dyrekcja i administracja:

Krzysztof Maliszewski - dyrektor
Danuta Stradowska - wicedyrektor

Administracja- Barbara Wal, Danuta Tryler

Sekretariat - Danuta Petrykowska

Biblioteka - Anna Kędzior

inni pracownicy:
Andrzej Chabracki - stroiciel
Karol Leonowicz - lutnik

Wasze komentarze

64x64

Były uczeń napisał:

Poniżanie dzieci, krzyki, wrzaski. Brak chęci pomocy dziecku, a raczej pragnienie jego jak największego zakopania - najlepiej w sposób, aby nie było w stanie się odkopać. A to dopiero początek zalet! Razem z kawęczyńską możesz doświadczyć kolesiostwa w gronie nauczycieli, którzy będą wzajemnie chronić się kłamliwymi zeznaniami. Na szanowną Panią pedagog (kadra z 2018r) dziecko nie ma co liczyć, ponieważ ta bardziej niż jemu będzie chciała pomóc nauczycielom. Nie bez powodu szkoła ta co roku ma u dzieciaków minute ciszy. Tyle osób po opuszczeniu tej placówki popełnia samobósjtwo, że statystyka - bez żartu - wynosi chyba powyżej 1 na rok. Jeżeli dziecko jest radosne i energiczne, to przytłaczająca atmosfera napierająca na człowieka z każdej strony z pewnością go zniszczy. Niesamowicie szkoda mi tego, że przychodząc tam na rekrutację dzieci są niesamowicie ruchliwe, szczęśliwe, ciekawe świata. Już po drugim roku wystarczy przejść się korytarzem, aby patrzeć na obrazy rodem ze stańczyka. Cieszysz się? "Jesteś za głośno. Dużo za głośno. Tu obowiązuje kultura!". Oczywiście następnie zza drzwi sekretariatu słychać przekleństwa. Jest paru nauczycieli, którzy są z powołania, jak na przykład nauczycielka klas 4-8 od angielskiego, ale są to wyjątki. Jeżeli dziecko idzie na chór to nauczy się źle śpiewać. Mówię to, z perspektywy lat. Zawsze kochałem śpiew tak samo jak grę na instrumentach. Ta szkoła zabiła to we mnie na długi czas. W końcu do tego wróciłem i zacząłem się uczyć na własną rękę. Dosłownie WSZYSTKO czego nauczyli mnie na chórze jest błędne. Od oddychannia - nie wiem jak można w ogóle tego źle nauczyć - po ruchy buzią. Panie woźne z kolei na bardzo duży plus. W większości rozumiały horror dzieciaków. Nierzadko dawały się komuś wygadać, albo przytulały. Cudowne kobiety! Każdemu rodzicowi serdecznie odradzam wyboru tej placówki, w szczególności, jeżeli dopiero zaczyna przygodę ze szkołą podstawową. Jeżeli trafiłoby na prześwietną klasę to pół biedy. Lecz jeżeli nie miałoby takiego szczęścia, cóż. Pozdrawiam i miłego dnia. :)
2023-08-16 09:46
64x64

Były uczeń napisał:

Traumy, pogwałcenia praw dziecka i człowieka, popychanie się do granic wytrzymałości, to mi się głównie kojarzy z tym miejscem. Ta szkoła niszczy człowieka od małego. Ja skończyłem prawie nie odbierając sobie życia, na antydepresantach, z zaburzeniami lękowymi i depresją. Błagam każdego kto się zastanawia czy posłać tam dziecko, odpuście sobie, przynajmniej tę placówkę która nie zmieniła się od lat siedemdziesiątych.
2023-01-31 19:29
64x64

Hanna napisał:

Wspaniała szkoła i wspaniałe grono wybitnych, oddanych dzieciom pedagogów. Najprawdopodobniej najzdrowsza dla dzieci z warszawskich szkół muzycznych. Nie ma typowej dla Miodowej bufonady, przerostu ambicji lub prężenia muskułów na "elitarność". Szkoła przyjazna dzieciom i rodzicom. Gorąco polecam, szczególnie rodzicom spoza warszawskiego półświatka artystycznego. Jeśli Wasze dziecko jest uzdolnione muzycznie, a chcecie mu oszczędzić wyścigu szczurów i zapewnić pogodne i radosne dzieciństwo - to ta szkoła jest super!
2012-08-15 22:30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia