Parafia Matki Bożej z Lourdes

[0.05]    opinie: 19
Praga Północ
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa
tel. 22 619-32-21
e-mail: praga@marianie.pl
www: praga.marianie.pl

aktualizacja:
04.12.2010
dodano: 28.09.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (1)
Porządek Mszy Świętych:
Niedziele i święta:

godz. 7.00
godz. 8.00
godz. 9.30
godz. 11.00 - Msza z udziałem dzieci
godz. 12.30
godz. 15.00 - dla małżeństw mających trudności z poczęciem potomstwa (każda druga niedziela miesiąca)
godz. 18.30 - Msza z udziałem młodzieży

Dni powszednie:

godz. 7.00
godz. 8.00
godz. 18.30

Kancelaria parafialna:

Wtorek - piątek  10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00

W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko od 16:00 - 18:00

Nabożeństwa:

W ciągu roku o 18.00 (majowe, czerwcowe, październikowe)

Pierwsze czwartki miesiąca:
18.30 - Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

Pierwsze piątki miesiąca:
16.30 - Spowiedź święta     
17.00 - Msza św. dla dzieci
18.00 - nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

W tygodniu:
Wtorek 18.00 - nieszpory za zmarłych
 Środa 18.00 - do Matki Bożej z Lourdes
Czwartek 18.00 - różaniec o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
Piątek 18.00 - do Miłosierdzia Bożego
Sobota po Mszy św. o godz. 8.00 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NM

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Od poniedziałku do soboty w kaplicy Krzyża w godz. od 8.30 do 17.30. W soboty w godz. 14.00 do 15.00 adoracja z rozważaniami modlitewnymi, różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dzień chorych:
11-go dnia każdego miesiąca  (główna Msza św. i nabożeństwo o godz. 11.00 i 18.00)

Sakrament chrztu świętego:
II i IV niedziela miesiąca o godz. 12.30.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych mają możliwość zgłoszenia swoich dzieci do Sakramentu Chrztu Świętego na IV sobotę miesiąca o godz. 12:30.

Katechezy dla rodziców, przygotowujące do Sakramentu Chrztu Świętego, we wtorek i czwartek przed II i IV niedzielą miesiąca o godz. 19.15.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowanie dla dorosłych:
W cyklu 8 katechez (jedna katecheza w tygodniu), spotkania we wtorek o godz. 19.15.

Katechezy przedmałżeńskie:
Spotkania w poniedziałki od 11 października o godz. 19.00. Wcześniejsze zgłoszenia na przygotowanie do ślubu w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących przygotowanie. Odpowiedzialny: ks. Andrzej Lelewski MIC (tel. 518-25-95 oraz 698-622-907).

Poradnia rodzinna:
Środa: 18.30 - 20.00, kontakt: Wiesława Niściór (tel. 606-677-458)
Czwartek: 18.30 - 20.00, kontakt: Katarzyna Stradowska (tel. 501-100-975)

- Spotkania dla narzeczonych (3 spotkania obowiązkowe przed ślubem)
- Nauka metody rozpoznawania płodności prof Rőtzer
- Konsultacje po porodzie i dla osób potrzebujących konsultacji co do metody

- Spotkania dla małżeństw mających trudności z poczęciem potomstwa w ramach poradni kontakt: Dorota i Adam Latek (tel. 519 571 381)

Wspólnoty i grupy parafialne:
DZIECI:

SCHOLA DZIECIĘCA - spotkania w sobotę od godz. 11.00 do 12.00 i w niedzielę o godzinie 10.00. Opiekun: s. Samuela. W sobotę o godz. 12.00 możliwość nauki gry na gitarze - prowadzi s. Samuela.

MINISTRANCI - spotkania w soboty o 9.00 dla KANDYDATÓW, o 10.00 - dla gimnazjalistów i starszych, o 11.00 - dla ministrantów młodszych. Cykl przygotowań kandydatów docelowo ma obejmować głównie trzecioklasistów i trwać będzie od września do Wielkanocy (około pół roku). Opiekun: ks. Paweł Śmierzchalski MIC.


MŁODZIEŻ:

PIĄTKOWE SPOTKANIA MŁODYCH: medytacja nad słowem Bożym (kaplica św. Krzyża, godz. 19.30). Spotkania mają charakter otwarty. Kontakt: ks. Tadeusz Stryczek MIC.

ZESPÓŁ MUZYCZNY - próby w środy o 19.30. Zespół gra i śpiewa w niedziele na wieczornej Mszy św. Opiekun: ks. Tadeusz Stryczek MIC.

OAZA - spotkania w czwartki o godz. 19:15. Opiekun: ks. Tadeusz Stryczek MIC.

SPOTKANIA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA - odbywają się wedle określonego porządku. Poszczególne grupy prowadzi ks. Tadeusz Stryczek MIC oraz animatorzy świeccy. Jest możliwość włączenia w prowadzenie grup chętnych studentów! Spotkania ANIMATORÓW odbywają się w ustalonych terminach.

Uwaga! Młodzież (licealiści i trzecioklasiści gimnazjalni), która nie przeszła przygotowania do bierzmowania ma szansę się zapisać na kurs od nowego roku. Zapisy we wrześniu (najczęściej w III i IV tygodniu września). Spotkania trwają zwykle od października do maja.


DOROŚLI:

CARITAS - czynna we wtorek i czwartek 10.00-12.00. Zapraszamy nowych WOLONTARIUSZY!

DOMOWY KOŚCIÓŁ (Kręgi Rodzin) - Spotkania odbywają się raz w miesiącu w poszczególnych domach małżeństw należących do danego kręgu. Krąg tworzy zazwyczaj od pięciu do siedmiu małżeństw. Czas trwania takiego spotkania ok. 3 godzin. Krąg prowadzi tzw. „para prowadząca”. Nad całością czuwa ksiądz. Ważnym elementem formacji Domowego Kościoła są rekolekcje oazowe (w wakacje cała rodzina może w nich uczestniczyć). Przebieg rocznej pracy Kręgu jest swego rodzaju realizowaniem pewnych ZOBOWIĄZAŃ (np. modlitwa rodzinna, dialog małżeński, rozważanie Słowa Bożego). Opiekunowie: ks. Prob. Tomasz Nowaczek MIC i ks. Tadeusz Stryczek MIC i ks. Wacław Pokrzywnicki MIC.

NEOKATECHUMENAT - spotkania raz w tygodniu na Liturgii Słowa i w sobotę wieczorem Msza św. Wspólnota zawiązuje się po cyklu katechez. Prezbiter Wspólnoty I: ks. Prob. Tomasz Nowaczek MIC. Wspólnota II ma swoją Liturgię Słowa w czwartek o godz. 19:30. Prezbiterem II wspólnoty jest ks. Wacław Pokrzywnicki.

KOMÓRKI -

LEGION MARYI - spotkania we wtorki o godz. 16.30. Duszpasterz Legionu: ks. Zygmunt Stolarczyk MIC.

WSPÓLNOTA ŚW. BERNARDETTY - jest przewidziana dla osób niepełnosprawnych, świętuje Eucharystię w ostatnią niedzielę m-ca o godz. 16.00 w Kaplicy Krzyża oraz organizuje spotkania w każdą sobotę w godzinach od 12.00 do 15.00 w „świetlicy” na zapleczu kościoła. Opiekun: ks. Andrzej Dziedziul MIC.

SZKOŁA RODZENIA - warsztaty prowadzone przez Wandę i Adama Ekielskich. Katolicka szkoła dla rodziców podejmująca następujące dziedziny: budowanie jedności w małżeństwie, szkoła rodzenia, jak rozmawiać z dziećmi i...  wiele innych ważnych tematów dla rodziny (e-mail: wandaek@tlen.pl, WWW.szkoladlarodzicow.prv.pl). Patronat: ks. Prob. Tomasz Nowaczek MIC.

DUSZPASTERSTWO MAŁŻEŃSTW NIEPŁODNYCH - spotkania odbywają się raz w miesiącu (w drugą niedzielę miesiąca około godz. 16:00) i są poprzedzone Mszą św. ogodz. 15.00. Opiekunowie: s. Kazimiera i ks. Prob. Tomasz Nowaczek MIC.

WSPÓLNOTY AA, Al-Anon, DDA - "Anonimowi Alkoholicy (AA) są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w  wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu." (Por. Preambuła AA).
Grupy rodzinne Al - Anon są wspólnotą krewnych i przyjaciół alkoholików. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją.
Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA): "Dorastaliśmy w rodzinach dysfunkcyjnych. Ich środowisko wypaczyło nasze myślenie o nas samych i o otaczającym nas świecie. Widząc siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnałów dawanych nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy "nie w porządku". Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie. Chociaż wyglądamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wpływ na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie własnej wartości i nasze szczęście. Nasze nieprawidłowe myślenie było przyczyną tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyły. Dlatego też chcemy przestać poprawiać własne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami, nadużywaniem innych ludzi, seksem, substancjami odurzającymi, manią posiadania, manią sukcesu, pieniędzmi itp." (12 Kroków dla Dorosłych Dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin dysfunkcyjnych, "Akuracik", W-wa 1996)
Spotania AA w salkach katechetycznych w poniedziałek, środę i piątek o godz.17.00
Spotkania Al-Anon w środę i piątek o 17.00
Spotkania DDA w niedzielę o 16.00

WIECZORY DLA NARZECZONYCH w ramach KONFERENCJI PRZEDMAŁŻEŃSKICH - prowadzi ks. Andrzej Lelewski MIC. Wieczory te prowadzone są metodą etapów, w czasie których najważniejszy jest dialog. Cykl składa się z 9 spotkań organizowanych raz w tygodniu. Wieczory prowadzone są zawsze przez parę małżeńską i księdza. Na spotkania zawsze przychodzi się parami (narzeczony i narzeczona). Dla narzeczonych, którzy nie mogą uczestniczyć w tej formie przygotowania organizowane jest przygotowanie w formie wyjazdowej. Po zakończonym kursie jest nadzieja, że powstanie grupa małżeństw. Więcej o tej formie prowadzenia przygotowań przedślubnych na stronie: "Małżeńskie Drogi".

W naszej Parafii zawiązała się wspólnota małżeństw, która związana jest właśnie z wyżej wymienionymi kursami przedmałżeńskimi. Za spotkania małżeńskie odpowiedzialny jest ks. Andrzej Lelewski MIC, który jest również duszpasterzem Ruchu "Małżeńskie Drogi". Więcej szczegółów o tego typu spotkaniach można znaleźć na: www.spotkaniamalzenskie.pl. Ks. Andrzej Lelewski MIC jest duszpasterzem ruchu "Małżeńskie Drogi" (patrz: www.malzenstwo.pl).

RUCH FOCOLARI - w ostatni wtorek miesiąca o godz. 18.30 Eucharystia, a po niej spotkanie (oficjalna strona). Odpowiedzialny: ks. Wacław Pokrzywnicki MIC.

HOSPICJUM DOMOWE - obecna siedziba: ul. Tykocińska 27/35 (Parafia Chrystusa Króla). Kontakt: ks. Andrzej Dziedziul MIC, tel. 022 679 67 00; www.hospicjum-domowe.pl

Wasze komentarze

64x64

NARZECZENI napisał:

POLECAMY REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH W TEJ PARAFII - BARDZO FAJNE I NIE NUDNE, MI I NARZECZONEMU BARDZO SIĘ PODOBAŁY. POLECAMY I POZDRWIAMY KSIĘDZA ANDRZEJA :)
2013-05-12 22:17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Przedszkole Specjalne nr 438

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10

Fundacja Nadzieja Imigranta

Poczta Polska

Przedszkole nr 295 - Filia

Stacja Praga

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia