Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw

[5.00]    opinie: 2
Praga Północ
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa
e-mail: nieplodnosc@adonai.pl
www: adonai.pl/nieplodnosc

aktualizacja:
03.12.2010
dodano: 20.09.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie (0)
W styczniu 2008 r. powstało jako pierwsze w Polsce warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Jest to nowa inicjatywa w Kościele, powstała by pomóc osobom mającym problemy z poczęciem dziecka. Takich małżeństw - według oficjalnych szacunków - jest w Polsce ok. 20 %. Część z nich stanowią małżeństwa katolickie, nie decydujące się na techniki wspomaganego rozrodu. Nasza droga nie jest łatwa: po przejściu całej diagnostyki niepłodności, często nieskutecznym leczeniu stajemy przed pytaniem: co dalej? Lekarze proponują inseminację i in vitro, my - z przyczyn etycznych - nie możemy się na to zgodzić. Pozostaje bolesna pustka, którą trudno wypełnić i ciągle powracające pytania: "dlaczego" i "co mamy robić, Boże"?  

I właśnie - z uwagi na konieczność duchowego wsparcia małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem - wraz z ks. Tomaszem Nowaczkiem -proboszczem parafii Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze powołaliśmy do życia Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Spotkało się ono z bardzo pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Bardzo ważne jest dla nas również poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami.     

Na czym polega?   

Centrum inicjatywy stanowią Msze św. w intencji małżeństw mających problem z poczęciem dziecka sprawowane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie oraz - dla chętnych - spotkania po Mszy św. Gościmy na nich osoby będące autorytetem moralnym w dziedzinie etyki, osoby z doświadczeniem adopcyjnym, a także sami dzielimy się doświadczeniami w zakresie leczenia i przeżywania swojej bezdzietności.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka na Msze święte w tej intencji, które będą odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 1500 w kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej)

Najbliższa Msza święta 12.12.2010 o godz. 15.00 przy kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej). Po Mszy zapraszamy na spotkanie do naszej salki.

Nasza wspólnota:

ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
s. Kazimiera - wsparcie duchowe :)
Katarzyna i Tomasz Jarosz - koordynatorzy
oraz grupa małżeństw...Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Ostatnio dodane firmy

Ostatnio dodane instytucje

Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

Przedszkole Publiczne Edulica

Mini Żłobek nr 12

Dzielnia Saska Kępa

Przychodnia Vita Med POZ NFZ

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

Klub Kultury Seniora

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka


wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia