Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw

[5.00]    opinie: 2
Praga Północ
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa
e-mail: nieplodnosc@adonai.pl
www: adonai.pl/nieplodnosc

aktualizacja:
03.12.2010
dodano: 20.09.2010
Oceń:  
Opis
Zdjęcia
Opinie1 (0)
W styczniu 2008 r. powstało jako pierwsze w Polsce warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Jest to nowa inicjatywa w Kościele, powstała by pomóc osobom mającym problemy z poczęciem dziecka. Takich małżeństw - według oficjalnych szacunków - jest w Polsce ok. 20 %. Część z nich stanowią małżeństwa katolickie, nie decydujące się na techniki wspomaganego rozrodu. Nasza droga nie jest łatwa: po przejściu całej diagnostyki niepłodności, często nieskutecznym leczeniu stajemy przed pytaniem: co dalej? Lekarze proponują inseminację i in vitro, my - z przyczyn etycznych - nie możemy się na to zgodzić. Pozostaje bolesna pustka, którą trudno wypełnić i ciągle powracające pytania: "dlaczego" i "co mamy robić, Boże"?  

I właśnie - z uwagi na konieczność duchowego wsparcia małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem - wraz z ks. Tomaszem Nowaczkiem -proboszczem parafii Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze powołaliśmy do życia Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Spotkało się ono z bardzo pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Bardzo ważne jest dla nas również poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami.     

Na czym polega?   

Centrum inicjatywy stanowią Msze św. w intencji małżeństw mających problem z poczęciem dziecka sprawowane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie oraz - dla chętnych - spotkania po Mszy św. Gościmy na nich osoby będące autorytetem moralnym w dziedzinie etyki, osoby z doświadczeniem adopcyjnym, a także sami dzielimy się doświadczeniami w zakresie leczenia i przeżywania swojej bezdzietności.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka na Msze święte w tej intencji, które będą odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 1500 w kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej)

Najbliższa Msza święta 12.12.2010 o godz. 15.00 przy kościele księży Marianów p. w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie przy ul. Wileńskiej 69 (wejście od ul. Równej). Po Mszy zapraszamy na spotkanie do naszej salki.

Nasza wspólnota:

ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
s. Kazimiera - wsparcie duchowe :)
Katarzyna i Tomasz Jarosz - koordynatorzy
oraz grupa małżeństw...


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
wstecz

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia