LOSAR - tybetański Nowy Rok

LOSAR - tybetański Nowy Rok
warsztaty dla dzieci i pokaz filmu w Kępa Cafe

16.00 – 17.30 – warsztaty dla dzieci
18.00 – pokaz filmu o przygotowaniach do

Losaru w klasztorze PelKor i życiu Tybetańczyków;
spotkanie z przedstawicielami diaspory Tybetańskiej

Pierwszy dzień Nowego Roku to dla Tybetańczyków najbardziej uroczyste święto. Jest to dzień, w którym wszyscy nawzajem się odwiedzają, składają życzenia, rozmawiają, wspominają dawne czasy przy suto zastawionym stole, po czym idą w następne odwiedziny. Wszystkie drzwi są otwarte. Świętowanie Losaru, czyli Nowego Roku trwa trzy dni.

W tym roku Losar zaczyna się w sobotę 5 marca. Tego dnia, razem ze społecznością Tybetańczyków mieszkających w Polsce i Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń, zapraszamy Państwa do obchodów Losaru w Kępa Cafe.

Między 16 a 17.30 dzieci zapraszamy na warsztaty, podczas których, zapoznają się z tybetańskimi zwyczajami obchodzenia Nowego Roku, posłuchają bajek, nauczą się pisać tybetańskie znaki oraz malować mandale. Wstęp na zajęcia bezpłatny.

O 18.00 zapraszamy na pokaz filmowy: przeniesiemy się do tybetańskiego klasztoru PelKor, gdzie mnisi szykują się do skomplikowanych ceremonii noworocznych. Film pokazuje też, jak na co dzień żyją Tybetańczycy w Tybecie i z jakimi problemami muszą się zmierzać.

Po filmie spotkamy się z przedstawicielem diaspory tybetańskiej w Polsce.

W trakcie filmu będzie możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszych animatorów, którzy w tym czasie poprowadzą dla nich warsztaty.

Zapraszamy!

Gdzie:
Kępa Cafe ul. Finlandzka 12a

Kiedy:
5 marca 2011 r.

Bilety:
Wstęp bezpłatny

Źródło: www.kepacafe.blog.pl

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia