Koncert zespołu Soul Connection Gospel Group

Charytatywny koncert zespołu Soul Connection Gospel Group z gościnnym udziałem Karen Gibson!

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na spełnienie marzenia 5 letniej Lenki, chorej na białaczkę - wyjazd z rodziną do Disneylandu.

Współorganizator koncertu:
Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku, żeby spełniać marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w życie radość, siłę do walki z chorobą  i nadzieję na przyszłość.
Praca w Fundacji Mam Marzenie oparta jest wyłącznie na wolontariacie - nikt nie jest zatrudniony, wszyscy (łącznie z Prezesem, Zarządem i Radą Programową) pełnią swoje funkcje honorowo i bezpłatnie, a jedyną zapłatą za poświęcony czas i wysiłek jest uśmiech dziecka.
W ciągu prawie 8 lat istnienia, Fundacja spełniła ponad 3100 marzeń chorych dzieci w 16 oddziałach w całej Polsce.

Soul Connection Gospel Group:
Nazywamy się Soul Connection, bo muzyka gospel łączy nas bez względu na różnice. Dostrajamy nasze indywidualne pasje tak, by tworzyły harmonię.

Grupa narodziła się w listopadzie 2002 roku. W chórze jest 20 osób, jednak każdy, kto nas słyszał, powie Wam, że brzmimy jakby było nas znacznie więcej! Zwłaszcza, że towarzyszą nam wspaniali muzycy.

Gospel to muzyka duszy. Muzyka opowiadająca historię zwycięstwa nad słabością, strachem i śmiercią. To zwycięstwo jest powodem do radości, tańca, klaskania i do każdej inne formy wyrażania emocji jaka przyjdzie nam i Wam do głowy! Muzyka gospel jest nie tylko świadectwem, które jedni dają drugim, ale również tworzy wspólnotę ludzi radosnych.

Śpiewamy o Bogu, z miłości do Niego. Głosimy, że Jezus żyje i działa w naszym życiu. Wielbimy Jego Imię i pragniemy świadczyć o tym, czego dokonuje w naszych sercach. Z Niego bierze się ta radość a Jego miłość przynagla nas do obdarowywania tą radością innych. Dlatego też na koncertach staramy się niejednokrotnie stworzyć klimat do wspólnej modlitwy.

Wszystko zaczęło się na warsztatach gospel w Osieku w 2002 roku. Dwie odważne i nieco szalone założycielki, Hanna Bartosik i Beata Stasiak, postanowiły założyć w Warszawie chór gospel. Po wielu stresach, ale i radościach przesłuchań, na które składała się rozmowa i piosenka wykonana przez kandydata, zebrała się grupa 30 osób pełnych chęci i zaangażowania. Pierwsza próba odbyła się 9 listopada 2002 roku.

Nasza codzienna praca to próby, które są dla nas wielkim wyzwaniem, ale i dobrą zabawą. Jednak całe to skumulowane szczęście dajemy tym, którzy zechcą przyjść na nasze koncerty. To wtedy najmocniej czujemy, że Soul Connection znaczy ‘połączenie dusz'.


Kiedy:
20 marca 2011 (niedziela) g. 18:00

Gdzie:

Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Bilety:
15 zł - bilety do kupienia godzinę przed koncertem w Centrum Promocji Kultury

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia