Urodziny Pragi 2012 - Szmul Zbytkower w Posul'u

Rozpoczynający semestr letni (sic!) wykład będzie szczególnie uroczysty, ponieważ w tym tygodniu obchodzimy urodziny Pragi jako miasta, czyli rocznicę nadania praw miejskich Pradze przez króla Władysława IV, co stało się 10 lutego 1648 roku.

Ten wykład POSUL rozpocznie obchody Urodzin Pragi, które potrwają cały tydzień. Program obchodów urodzin jest tutaj albo na fanpejdżu ;-) imprezy.   Począwszy od godz. 19:00 zaczynamy się powoli schodzić.  

Wykładowcą będzie dr Hanna Węgrzynek z Żydowskiego Instytutu Historycznego 

Temat spotkania to: Szmul Jakubowicz zw. Zbytkowerem To imię, od którego pochodzi nazwa Szmulowizny, co najmniej obiło się o uszy każdemu, kto interesuje się Pragą.

Krąży o tej postaci wiele opowieści, legend białych i czarnych, a informacje o nim w opracowaniach bywają sprzeczne albo często niewiarygodne. Na wykładzie usłyszymy, jaki jest stan badań nad osobą Szmula, co na pewno jest prawdą, a nią na pewno nie jest, a co pozostaje w sferze rzeczy możliwych, ale nieudowodnionych.

Kiedy:
6 lutego 2012 r., od godz. 19.00

Gdzie:

Kawiarnia Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23

Bilety:
Wstęp bezpłatny (za gościnę i udostępnienie nam komputera, nagłośnienia, rzutnika i ekranu i wypada się odwdzięczyć jakimś zamówionkiem przy barze)

Uwagi:
Organizatorzy proszą o mailowe potwierdzenie swojej obecności na adres e-mail: spacerolog@wp.pl

Wystarczy krótkie będę/nie będę – to bardzo ułatwi organizcję
- będzie wiadomo, jaką część sali zarezerwować itp.

POSUL – Prask Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający ;-)

Motto spotkań: „Z miłości do naszego miasta gotowiśmy posolić nawet Pragę” ;-)

źródło: Spacerolog Praski :)

Ważne linki

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia