Mistrz z Grochowa. W życiu wypił już "wannę oranżady"

13.09.2022
Bezapelacyjnym zwycięzcą 8. Mistrzostw Świata w Piciu Oranżady okazał się pan Adam Radecki z Grochowa, który triumfował w dwóch kategoriach. Butelkę oranżady białej wypił w 6,02 sekundy, zaś opróżnienie czerwonej zajęło mu tylko 5,84 sekundy. Mistrz skomentował zwycięstwo w żołnierskich słowach: "samo poszło" - powiedział. Dodał, że w życiu wypił już "wannę oranżady".

Rekordzista nie dojechał

Zaskoczeniem i nowością w zorganizowanych w Klubokawiarni Kicia Kocia zawodach okazały się wyniki w piciu czerwonej oranżady. Inaczej niż było dotychczas, w tej konkurencji zawodnicy osiągnęli lepsze czasy niż w białej! Na podium w piciu czerwonej znaleźli się ponadto Tomasz Michałowski (6,87 sek.) i Tomasz Romanowski (7,59 sek).

W klasyfikacji białej wicemistrzem został również Tomasz Michałowski (6,99 sek), a na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Przyborowski.

W tym roku w kategorii dla dorosłych nie startował aktualny rekordzista - reprezentant warszawskiej Białołęki, Andrzej Piotrowski.

Dzieci lubią bąbelki

Kategorię do lat 15 wygrał Krzysztof Motyka z Ursynowa, a kolejne lokaty zajęli Jakub Gromada i Mikołaj Hołówko.
Nagrodę za najbardziej widowiskowe picie oranżady zdobyła grochowianka Zosia Romanowska.

Oprawę muzyczną zawodów zapewnił Heniek Małolepszy. Oranżadę dostarczyła spółka Ronisz, która od 1948 roku specjalizuje się w wytwarzaniu wód i napojów, wśród których głównym produktem jest oranżada tradycyjna.

Kolejne mistrzostwa za rok, albo wcześniej.