Otrzymałeś pismo, że nie kwalifikujesz się jako odbiorca uprawniony. Co robić dalej?

16.01.2023
Niektórzy odbiorcy indywidualni, którzy w mieszkaniach mają zarejestrowaną działalność gospodarczą otrzymali od E.ON list z wiadomością, że "na podstawie posiadanych przez nas informacji, nie kwalifikujesz się jako odbiorca uprawniony". Oznacza, to że nie będą mogli skorzystać z taryf dla gospodarstw domowych, które uprawniają do zamrożonych ustawowo cen energii w 2023 roku i za 1 kWh zapłacą stawkę jak dla małych i średnich firm czyli - 1,7794 zł.


Z tarczą czy bez?

Na początek porównajmy dwie ceny obowiązujące w 2023 roku:

1,7794 zł/kWh dla klienta nieuprawnionego i 0,5092 zł/kWh dla uprawnionego do limitu 2000kWh. Jest różnica, prawda? Co ważne, część klientów E.ON., którzy na postawie posiadanych przez E.ON informacji zostali zakwalifikowani jako nieuprawnieni do skorzystania z Tarczy Solidarnościowej mogą zmienić swój status po przesłaniu oświadczenia.

Oświadczenia o nieprowadzeniu działalności w miejscu zamieszkania

- "Mogą wystąpić przypadki, w których klient otrzyma od nas informację, że nie kwalifikuje się do zamrożenia cen energii dla gospodarstw domowych, a nie zgadza się z tą decyzją. Może to wynikać m.in. z faktu, iż zarejestrowana w domu działalność gospodarcza nie jest miejscem jej prowadzenia. W takich przypadkach zachęcamy naszych klientów, także w listach, które otrzymali, aby skontaktowali się z nami. Umożliwiamy im składanie odpowiednich oświadczeń, które rozpatrujemy indywidualnie. Jeżeli taka weryfikacja będzie pozytywna, powiadomimy o tym klienta i będzie on rozliczony według stawek dla gospodarstw domowych.

Oświadczenie musi być w formie trwałej, więc można je składać pisemnie, na infolinii lub przez internet, za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej. W oświadczeniu powinna się znaleźć informacja o tym, że klient oświadcza, że firma zarejestrowana pod danym adresem nie realizuje swojej działalności w tym miejscu. Więcej informacji na temat limitów dla odbiorców indywidualnych, a także o składanych oświadczeniach można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: https://eon.pl/tarcza-solidarnosciowa." - wyjaśnia Paweł Blados z biuro prasowego E.ON.

Oświadczenia dla firm

Firmy prowadzące działalność gospodarczą w domu mogą również wystąpić o zamrożenie cen energii elektrycznej w wysokości przewidzianej dla przedsiębiorstw. W tym celu muszą złożyć stosowne oświadczenie do sprzedawcy energii. Klienci E.ON Polska mogą zrobić to za pośrednictwem formularza online.

Więcej informacji na ten temat dla przedsiębiorstw można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: https://eon.pl/zamrozenie-cen.


TJ


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia