Etui na telefon czy folia ochronna - co lepiej zabezpieczy urządzenie?

28.02.2023 | Autor: Artykuł sponsorowany
Case i folia ochronna to dwa podstawowe akcesoria GSM, które są doskonale znane większości użytkowników, zastanawiających się nad tym, jak chronić swojego smartfona. Czy można wskazać lepsze akcesorium? A może trzeba podejść do zadanego w tytule artykułu pytania w zupełnie inny sposób?Fajne etui na telefon? A czy bezpieczne?

Wbrew obiegowej opinii, nie istnieje jeden, uniwersalny rodzaj case’ów ochronnych. Różnią się one wieloma różnymi parametrami, które w znaczącym stopniu wpływają na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i smartfona.Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę? Często skupiamy się na tym, czy dany produkt będzie skutecznie chronił tylko i wyłącznie telefon, zapominając przy tym o naszym własnym bezpieczeństwie. Bezproblemowe w użytkowaniu będzie etui na telefon oferowane przez 3mk.pl.

Czym charakteryzują się te dwa standardy? RoHS to nic innego jak zgodność z unijną dyrektywą dotyczącą zawartości metali ciężkich jak ołów czy rtęć w etui. To także troska o planetę. Warto o tym pamiętać. Atest naszego rodzimego PZH, czyli Państwowego Zakładu Higieny, daje użytkownikowi pewność, że case jest wolny od substancji szkodliwych, a jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

O tym, czy nasz case na telefon będzie odpowiednio chronił urządzenie, decyduje też m.in. materiał wykonania oraz zastosowane technologie produkcyjne. Warto szukać etui, które są w pełni zgodne z normą Absorber. Zdaniem wielu osób, to norma o wiele bardziej rygorystyczna, niż np. MIL-STD.

Wzmocnione na etui na iPhone’a 14 Pro od 3MK
Solidna folia ochronna – czyli jaka?

Na pewno warto poświęcić sporo czasu na wybór produktu, który będzie idealnie dopasowany do naszego urządzenia. Folia powinna chronić także i boczne krawędzie, które znajdują się nieopodal bocznych ramek – to właśnie one są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Warto jednak wymagać od popularnych „folijek” czegoś ekstra. Uznani producenci, jak 3mk.pl, tworzą akcesoria, które oferują szereg dodatkowych funkcji, w tym:
  • zwiększoną troskę o prywatność,
  • idealny ślizg palca po obszarze roboczym folii,
  • dodatkową warstwę bakteriobójczą na bazie jonów srebra.

Wszystko to sprawia, że możemy dopasować to akcesorium pod siebie, w taki sposób, by produkt w jak największym stopniu spełnił nasze oczekiwania. Co warto podkreślić, takie folie potrafią wytrzymać całkiem sporo. Ich twardość zwykle jest zbliżona do około 6-7H w 10-stopniowej skali Mohsa. Jeśli szukamy ochrony na poziomie 9H, warto sięgnąć po szkło hartowane.

Co lepiej chroni: folia czy etui?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W dużej mierze wynika to z tego, że są to dwa różne akcesoria ochronne, przed którymi stawia się zwykle zupełnie inne zadania. Etui chroni boczne ramki, wyspę foto oraz tylną ścianę konstrukcji.

Nawet jeśli case ma wystający rant, który dodatkowo ochrania też ekran, to jest to raczej funkcja ekstra, a nie kluczowa cecha, która powinna przesądzić o tym, czy dany produkt kupimy, czy nie. Analogicznie, folia z założenia skupia się głównie na ochronie modułu wyświetlacza.

Praktyka wielu osób pokazuje, że nie należy wybierać między tymi dwoma akcesoriami ochronnymi. Powinny one raczej stanowić świetny, uzupełniający się duet, dzięki któremu nasz smartfon będzie chroniony z każdej strony, w możliwie jak najbardziej kompleksowy sposób.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia