Na warszawskiej Pradze jest 180 wyłączonych z użytkowania budynków

20.03.2023
- Na terenie Warszawy znajduje się 448 budynków komunalnych wyłączonych z użytkowania ze względu na stan techniczny - napisała wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra w odpowiedzi na interpelację radnej Agaty Diduszko-Zyglewskiej. 125 takich budynków jest na Pradze Południe i 55 na Pradze Północ.


20% zostanie wyburzonych.

Budynki te wymagają decyzji zarządów dzielnic w zakresie dalszego ich wykorzystania lub przeznaczenia do rozbiórki ze względu na nieopłacalność remontu. W powyższych danych ujęte są budynki wyłączone z eksploatacji posiadające decyzje o konieczności wykwaterowania wydane przez stosowne organy nadzoru budowlanego (np. PINB). Blisko 75% z nich jest całkowicie opróżnionych, a niewielka część sukcesywnie wykwaterowywana. Co do 25 budynków podjęto już decyzje o rozbiórce. Ponadto z danych jednostek zarządzających wynika, że co najmniej 20% z tych budynków (448) położnych jest na nieruchomościach, do których zgłoszono roszczenia następców prawnych byłych właścicieli, co właściwie uniemożliwia dysponowanie takim zasobem. Istotne jest również to, że część (na poziomie 20-25%) z ww. budynków znajduje się także na liście gminnej ewidencji zabytków – napisała wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra w odpowiedzi na interpelację radnej Agaty Diduszko-Zyglewskiej.

TJ


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia