Własne mieszkanie w Warszawie? Praga-Południe to dobry wybór

14.09.2023
Decyzja o zakupie własnego mieszkania jest dla wielu osób jedną z najważniejszych w życiu. Praga-Południe w Warszawie to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja. Sporo osób wybiera więc tę dzielnicę jako miejsce do zamieszkania. Inwestycja ta jest jednak często nieosiągalna bez wsparcia finansowego ze strony banku. Jak sfinansować zakup mieszkania? Sprawdź dostępne możliwości i wybierz jedną z nich.Gdzie szukać mieszkania w Warszawie i jak wybrać dobrą dzielnicę?

Decydując się na zakup nieruchomości w stolicy, podstawą będzie wybór odpowiedniej dzielnicy. W Warszawie jest ich aż 18, a każda z nich wyróżnia się m.in. odrębnym budownictwem czy innymi udogodnieniami. Jedne z nich są obfite w zieleń, inne zlokalizowane blisko miejskiego życia. Najpopularniejszymi dzielnicami są jednak:

  • Mokotów,
  • Praga-Południe,
  • Białołęka,
  • Ursynów,
  • Wola,
  • Śródmieście,
  • Praga-Północ.

Każda dzielnica ma przynajmniej kilka osiedli, zarówno nowych, jak i tych istniejących od lat. Dzięki temu osoby poszukujące nieruchomości mogą zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego. Praga-Południe to jedna z najpopularniejszych dzielnic wśród kupujących. Jest ona zlokalizowana na prawym brzegu miasta i należy do najgęściej zaludnionych w stolicy. Miejsce to jest idealne dla młodych osób ceniących sobie udogodnienia i bliskość centrum. Duża popularność dzielnicy wpływa na ceny mieszkań, które nie należą do najniższych. Dla wielu osób zainteresowanych tą lokalizacją jedyną możliwością sfinansowania zakupu jest więc kredyt hipoteczny. Informacje na jego temat znajdziesz na stronie: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/warszawa.

Jak finansować zakup własnego mieszkania?

Zakup własnego mieszkania to duże obciążenie finansowe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przyszłego właściciela jest przeznaczenie na ten cel własnych środków. Jednak nie każdy ma możliwości, aby zaoszczędzić tak dużą sumę pieniędzy. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest decyzja o wsparciu finansowym ze strony banku. W tym przypadku dostępne są trzy możliwości.

  • Pierwszym i jednocześnie najpopularniejszym jest kredyt hipoteczny. Bank udziela zobowiązania, którego zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości.
  • Drugim często wybieranym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, która jest podobnym narzędziem finansowym do kredytu. Jedną z najważniejszych różnic jest tutaj forma zabezpieczenia. Jest to również hipoteka, ale innej, wskazanej przez wnioskującego nieruchomości. Warto przy tym pamiętać, że bank ocenia wartość wskazanej nieruchomości.
  • Trzecie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które mają zgromadzoną większą sumę pieniędzy na zakup, a pozostałą część chcą uzyskać z banku. Pożyczka gotówkowa jest wówczas najlepszym z możliwych rozwiązań.

Inne opcja to także np. złota karta kredytowa. Jest ona produktem, który umożliwia zaciągnięcie kredytu do kwoty nawet 50 tysięcy złotych. Jej posiadacze mogą wykorzystać ją jako narzędzie pozwalające na częściowe wykończenie wnętrza czy inne zakupy potrzebne podczas etapu wykończenia nieruchomości.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu na zakup mieszkania?

Osoby poszukujące odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości powinny mieć świadomość tego, że w zależności od banku można liczyć na odmienne warunki finansowania. Jak zatem znaleźć najlepszy kredyt? Warto skorzystać z internetowych narzędzi takich jak porównywarki czy kalkulatory. Dzięki nim zyskuje się dostęp do ogólnego zarysu warunków kredytu hipotecznego w różnych bankach. Kolejnym krokiem jest wybranie trzech najkorzystniejszych ofert i złożenie wniosków o kredyt hipoteczny w tych placówkach.

Należy przy tym pamiętać, że złożenie wniosku nie jest obligujące do wzięcia w danym banku kredytu. Otrzymując decyzję z trzech banków, można dokładnie sprawdzić, jakie warunki przewidują dla klienta i czy istnieje możliwość negocjacji np. w przypadku wysokości marży. W wielu przypadkach skorzystanie z dodatkowych usług czy spełnienie określonych wymagań wpływa na jeszcze korzystniejsze warunki kredytu. Przed ostateczną decyzją warto również rozważyć rodzaj oprocentowania – do wyboru jest stały lub zmienny.

Dla kogo Bezpieczny Kredyt 2% na mieszkanie w Warszawie?

Począwszy od 2023 roku, klienci mają możliwość skorzystania z dodatkowej opcji kredytowania, czyli Bezpiecznego Kredytu 2%. Rozwiązanie to przewidziane jest dla wybranej grupy odbiorców. O taki kredyt mogą się ubiegać osoby, które nie ukończyły jeszcze 45 roku życia. Przewidziany jest zarówno dla singli (do kwoty 500 tysięcy złotych), jak i małżeństw czy związków partnerskich wychowujących wspólnie przynajmniej jedno dziecko (mogą oni starać się o 600 tysięcy złotych). Limit wiekowy jest nieco bardziej elastyczny w przypadku małżeństw, gdzie jedynie jedna osoba musi spełniać to kryterium. Bardzo ważnym aspektem w Bezpiecznym Kredycie 2% jest to, że osoby, które się o niego starają, nie mogą mieć żadnych nieruchomości mieszkalnych. Nie mogą więc być właścicielami domu, mieszkania ani mieć spółdzielczego prawa własności do lokalu.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia