Jesienna edycja kursu samoobrony "Bezpieczna Warszawianka” i "Bezpieczny Warszawiak"

14.09.2023
Chcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie samoobrony prowadzonym przez instruktorów ze straży miejskiej? Ruszają zapisy na zajęcia „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Zapisy telefoniczne uruchamiamy o 8:00. Będą prowadzone w dniach 14 i 15 września 2023 r. w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem telefonu 22 855 33 13.Jesienna edycja kursu rozpocznie się 25 września i potrwa do 1 grudnia. W grupach czekają miejsca dla 96 warszawianek i 32 warszawiaków. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów ze straży miejskiej, uczestnicy poznawać będą podstawowe techniki samoobrony.  Strażnicy miejscy pokażą jak unikać zagrożeń, a jeśli to się nie uda - jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji, jak zniechęcić do ataku i skutecznie go odeprzeć, jakie techniki samoobrony zwiększają nasze szanse obrony oraz jak do tego wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy będą też uczyć warszawianki i warszawiaków, jak skutecznie zaangażować w pomoc osoby postronne. Wykwalifikowani ratownicy pokażą z kolei, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w najczęściej spotykanych sytuacjach.

 „Nasz kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród pań jak i panów. Miejsca zapełniają się błyskawicznie. Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji zagrożenia. Wiedząc jak się zachować, możemy uchronić się przed niebezpiecznym atakiem napastnika” – mówi Tadeusz Birke - naczelnik Wydziału Szkolenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Jesienna edycja kursu „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak” będzie składać się z dziewięciu spotkań. 

Zapraszamy!

IP


Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia