Paczka dla Prażanka

07.12.2010
Moi Drodzy!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji zachęcam Was gorąco do wzięcia udziału w dobroczynnej akcji "Paczka dla Prażanka".

Może nie każdy z Was wie, ale warszawska Praga Północ to miejsce, gdzie mieszkańcy często w większym stopniu niż w innych dzielnicach borykają się z problemami socjalnymi.

W domach rodzin wielodzietnych dzieci są wielokrotnie bardzo uzdolnione, lecz nie zawsze mają szansę na odpowiednie warunki finansowe, edukacyjne i wychowawcze. Na szczęście istnieją organizacje takie jak Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci www.serduszko.org.pl, które zapewniają pomoc dla tych młodych ludzi, a także ich rodzin.

Jest to działająca od piętnastu lat na warszawskiej Pradze organizacja pożytku publicznego. W prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlicach socjoterapeutycznych i klubach, dzieci oraz młodzież nie tylko mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji, ale również mają możliwość rozwijania swoich talentów poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju zajęciach – od plastycznych po sportowe. Świetlica pomaga nie tylko młodym ludziom z Pragi, ale również ich rodzicom. Często cała Rodzina wymaga wsparcia na najbardziej podstawowym poziomie socjalnym.

Dlatego aby wspomóc działania tej organizacji, zachęcam do przyłączenia się do akcji "Paczka dla Prażanka".

Wystarczy, aby każdy z nas zrobił zakupy i przyniósł je między 14 a 16 grudnia do świetlicy na ul. Środkowej 12 lok.6 (wejście od podwórka przy Środkowej) otwartej w godzinach 13 - 19.

Zawartość paczki zależy od Waszego dobrego serca, jednak nie chodzi tu o towary luksusowe. Często najbardziej potrzebne są takie artykuły, z których sami korzystamy na co dzień!

Taka paczka może zawierać:
- produkty żywnościowe: herbatę, kakao, kawę, ryż, makaron, płatki
śniadaniowe, budynie, kisiele, cukier, mąkę, olej, różnego rodzaju
przyprawy, dżemy, konserwy, słodycze, mleko w kartonach (o długim terminie
przydatności),
- przybory szkolne: kredki, flamastry, ołówki, bloki, papiery kolorowe,
linijki, nożyczki, kolorowanki, modelinę, plastelinę, krepinę,
- środki czystości: płyny do mycia naczyń, mydła (kostka/płyn),
dezodoranty, gąbki, zmywaki, proszki i płyny do prania, ścierki, worki
na śmieci.

Za hojność i pełniejsze, spokojniejsze Święta serdecznie Wam dziękuję w imieniu DZIECI Z SERDUSZKA I ICH RODZIN.

Mam nadzieję, że włączycie się do akcji.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Kasia

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia