Kijowska 11: kolejny remont tarasu w "Długasie"

20.08.2026 | Autor: Tomasz Jarosz
Blok przy Kijowskiej 11, znany jako „Długas” lub „Jamnik”, przechodzi kolejny etap remontu. Ruszył remont izolacji tarasu, który wymagał naprawy. Prace zleciła RSM „Praga”, a roboty rozpoczęto na części budynku od strony ulicy Markowskiej. To pierwszy fragment dużego zadania, które ma objąć całą długość charakterystycznego, nieco ponad 500‑metrowego bloku.





Pierwszy etap od strony Markowskiej

Roboty ruszyły na odcinku przylegającym do Markowskiej. Spółdzielnia zapowiada stopniowe przechodzenie ekip na kolejne części nieruchomości, tak aby w najbliższych miesiącach objąć pracami cały taras biegnący wzdłuż budynku.

Dawna asfaltowa nawierzchnia już historią

W pierwszych latach taras po zasiedleniu budynku był pokryty asfaltem, który latem nagrzewał się bardzo mocno. Ostatecznie dawną nawierzchnię usunięto po 2000 roku. Jednak, jak widać, nie rozwiązało to wszystkich problemów związanych z tarasem i cieknącą wodą do zlokalizowanych pod nim garaży. Obecny remont ma uporządkować wieloletnie trudności i poprawić warunki użytkowania.

Kolejne odcinki w planie

Po zakończeniu prac na pierwszym fragmencie ekipy przejdą na dalsze części budynku. RSM „Praga” prowadzi inwestycję etapami, tak aby nie blokować całej nieruchomości jednocześnie i umożliwić mieszkańcom normalne funkcjonowanie.

Więcej na ten temat


Obiekty

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia