OTO JESTEM - 29 stycznia otwarcie Stadionu Narodowego

13.01.2012
Oto jestem! To na co tak czekaliśmy od wielu miesięcy nastąpi w niedzielę 29 stycznia 2012 r. Chodzi oczywiście o uroczyste otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Organizatorami imprezy są: Narodowe Centrum Sportu oraz ARS Communication (zwycięzca ogłoszonego październiku 2010 r. konkursu na scenariusz widowiska).

Wstęp na stadion w tym dniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Uczestniczyć w wydarzeniu mogą wszyscy chętni, a 40 tysięcy pierwszych gości na imprezie otrzyma specjalne, pamiątkowe bilety.

Na tym jednak kończy się entuzjazm. Co się stało? Rozgoryczeni internauci nie mogą darować organizatorom niedotrzymania słowa. Zapowiedzi otwarcia Stadionu Narodowego od pewnego czasu przybierały formę hucznej imprezy, którą pamiętał będzie cały świat. W planach organizatora był m.in. film o stadionie, świetlista kula zbliżająca się z kosmosu, by wylądować na scenie, ryba wyświetlana w powietrzu za pomocą tzw. efektów ksenonowych czy koncert orkiestry symfonicznej. Tymczasem okazuje się, że zamiast niej jest tylko skromna pięciogodzinna uroczystość. Wystąpią rodzime zespoły, takie jak: Voo Voo i Haydamaki, Zakopower, Coma, T.Love, Lady Pank. Mimo sentymentu jakim się cieszą wśród rodaków ci ostatni nie kryją rozczarowania ich "swojskością". Liczyli bowiem na gwiazdy światowej sławy, tym bardziej, że na otwarciu stadionu w Poznaniu był Sting, a we Wrocławiu Georg Michael. A tu przecież chodzi o stadion najważniejszy, bo narodowy.

Organizatorzy tłumaczą się zarówno warunkami pogodowymi jak i chęcią udostępnienia tego wydarzenia wszystkim chętnym. Powołują się też na to, iż koncertów gwiazd na stadionie nie zabraknie w przyszłości a otwarcie ma być imprezą darmową i powszechną. I tym należy się faktycznie pocieszyć a także zapowiadanym na koniec pokazem sztucznych ogni, który zapowiada się z rozmachem: spektakl na niebie odbywać się będzie na powierzchni 800 m2 i na wysokości od 75 do 200 m; ma być widoczny także po lewej stronie Warszawy.

Ramowy program imprezy:

14.00 - otwarcie bram Stadionu Narodowego w Warszawie
15.00 - koncert VooVoo i Haydamaky
16.00 - koncert Zakopower
17.00 - koncert Coma
18.00 - koncert T.Love
19.00 - koncert Lady Pank
20.00 - pokaz sztucznych ogni
20.30 - zakończenie imprezy.

KS


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia