Sklepowisko Emmaus na Grajewskiej

Dodano: 17.01.2012, modyfikacja: 17.01.2012
7 stycznia 2012 roku na ulicy Grajewskiej 6/8 powstało Sklepowisko - pierwszy sklep charytatywny na Pradze Północ.

Drugie życie na Pradze


Tu właśnie, na Szmulowiźnie dano szansę dalszego trwania niepotrzebnym już przedmiotom. Oczywiście niepotrzebnym dla jednych, bo dla innych nieraz niezbędnych.

Ideą tego przedsięwzięcia, nad którym patronat sprawuje organizacja charytatywna Emmaus była chęć ochrony przed wyrzuceniem rzeczy, które już się opatrzyły, stały się za małe lub za duże albo na które zabrakło miejsca. Zamiast na śmietnik trafiają do miejsca gdzie można je kupić za niewielkie pieniądze. Jest również możliwość bezpośredniego ich odbioru od właścicieli, zwłaszcza gdy mają duże gabaryty. Wśród asortymentu znajdują się sprawne i w dobrym stanie meble, ubrania, książki, sprzęt elektryczny, naczynia, biżuteria i inne drobiazgi. Jak mówi współtwórczyni sklepu - chodziło też o aspekt ekologiczny - aby dobre rzeczy były ciągle w użyciu.

Lokalizacja sklepu nie jest przypadkowa - innym jego celem jest aktywizacja osób z marginesu społecznego, które mają być tu przejściowo zatrudniane aby mogły "stanąć na nogi" i powrócić do normalnego życia. Na razie jednak sklep z powodów finansowych korzysta z pomocy wolontariuszy.

Z pewnością jest miejscem gdzie osoby ubogie mogą nabyć ładną i dobrą rzecz po niskiej cenie a czasami nawet nieodpłatnie. Na pomoc osobom w trudnej sytuacji przeznaczany jest także cały zysk ze sprzedaży.

Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00, a w soboty w godz. 11.00 - 15.00. Telefon (w godzinach otwarcia sklepu): 22 250 27 79, mail: grajewska@emmaus.org.pl


KJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz