Wywieś flagę na 11 listopada!

07.11.2012
11 listopada - w Święto Niepodległości - wywieśmy flagi narodowe. Uczcijmy godnie dzień, w którym wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata po 123 latach niewoli.

Akcja Rady Osiedla Grochów Północny


W tym roku akcja rozdawania biało - czerwonych chorągiewek dzieciom przez Samorząd Grochowa Północnego będzie prowadzona w piątek 9 listopada 2012 roku w godzinach 7:50 - 8:30 przed szkołami przy ul. Boremlowskiej 6, Szaserów 117, Kwatery Głównej 13 i ul. Naddnieprzańskiej.

W tym roku do rozdania jest 400 flag wraz z drukiem informacyjnym o Święcie Niepodległości i jego bohaterach.

Pamiętamy o Poległych za Ojczyznę

Co roku Samorząd Grochowa Północnego składa wieńce w kruchcie kościoła-pomnika Bitwy pod Olszynką przy Pl. gen.Szembeka. W tym roku składanie wieńców odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 9:30. Zapraszamy!

Flaga od radnego


W dniu 11 listopada 2012 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 radni Rady Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy – Pan Dariusz Lasocki (radny z Gocławia) oraz Pan Marek Borkowski (radny z Grochowa) będą rozdawali mieszkańcom Pragi Południe flagi narodowe (duże i małe dla dzieci).

"Święto Niepodległości kojarzy się zawsze z biało-czerwoną. Praga Południe była przez wieki teatrem wielu bitew i walk. Wiemy, że nie każdy ma flagę w domu, chcemy jednak żeby w ten dzień powiewały one na naszych praskich blokach, kamienicach i balkonach” - mówią radni: Dariusz Lasocki i Marek Borkowski z Rady Dzielnicy Praga Południe. Rozdawanie polskich flag to ważny element budowania dumy narodowej. Marek Borkowski podkreśla, że flagi zostały zakupione przez radnych z ich prywatnych środków.

Radny Dariusz Lasocki będzie rozdawał flagi w Parku nad Balatonem (Gocław), a radny Marek Borkowski na Placu Szembeka (Grochów).


RZ/DL/TJ


Galeria




Wasze komentarze

64x64

Fan napisał:

Wkrótce następny DZIEŃ FLAGI ! Ekspozycja naszych barw narodowych to świadectwo naszego istnienia - to świadectwo długiej, krwawej i nieustającej walki o własny kraj, o własny język, o wolność i swobodę, o tożsamość i aspiracje na przyszłość. Szczególnej wagi nabiera eksponowanie barw biało - czerwonych i dbałość o symbole narodowe w okresie zagrożenia utratą suwerenności. BIAŁO - CZERWONE barwy łączą nas ponad podziałami - łącząc - dają siłę.Flagi powinny być czyste,uprasowane i nie oplątane.Polecam DOBRĄ FLAGĘ,która powiewa na http://www.dobraflaga.com.pl i NIE OPLĄTUJE SIĘ-to prawdziwy symbol nowej,silnej,dobrze zorganizowanej Polski,do której dążą Polacy. Zobacz Dobrą Flagę https://www.youtube.com/watch?v=dIUqwEuJ-NU
2018-02-13 22:36
64x64

POLAK napisał:

Jasne ,że wywieszam!Każdy Polak powinien eksponować nasze barwy z okazji świąt narodowych .Ale spójrzcie jak marnie flagi wyglądają:pomięte,oplątane na krzywym kiju ,często brudne.To nie tak POLACY!!!!!!O naszą BIAŁO-CZERWONĄ trzeba dbać-traktować z szacunkiem.Moja nazywa się DOBRA FLAGA -nie oplątuje się i zawsze super wygląda w każdych warunkach i powiewa odważnie na moim domu cały rok-co dzień mam święto.Potrzebny jest uchwyt flagowy z zabezpieczeniem,aby jej nie wywiało-są różne uchwyty flagowe np.naścienny lub uchwyt balustradowy- nie trzeba nawet wiercić,żeby zamocować.Na YouTube i Pogotowiu Flagowym można zobaczyć jak DOBRA FLAGA dzielnie pracuje ,wręcz walczy w trudnych warunkach i zawsze zwycięża-to prawdziwy symbol .Nasza flaga jest bezpartyjna,łączy nas ponad podziałami
2015-01-11 16:17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia