ZDM uratował praskie iluminacje

03.12.2012
Iluminacja na ulicy ZąbkowskiejMiało ich nie być a jednak się pojawiły... Tegoroczne świąteczne iluminacje na ulicach Pragi uratował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Z uwagi na niewystarczające środki finansowe oba praskie urzędy dzielnicy nie zdecydowały się w tym roku rozświetlić tradycyjnie już ozdobionych od kilku lat w okresie przedświątecznym ulic Francuskiej i Ząbkowskiej.

Z niespodziewaną "odsieczą" przybył ZDM, który podarował Pradze niewykorzystane w tym roku elementy, które przez poprzednie trzy lata zdobiły Krakowskie Przedmieście.

Praskie iluminacje zostały sprawnie zamontowane pod koniec zeszłego tygodnia i będą świeciły jeszcze na pewno po Nowym Roku. Na Pradze Północ ulica Ząbkowska została rozświetlona na odcinku od ulicy Brzeskiej do Kawęczyńskiej. Nieco dziwi brak światełek na najbardziej historycznym odcinku tj. od Targowej do Brzeskiej...

Na Pradze Południe ulica Francuska rozbłysła na całej swojej długości.


TJ

Więcej na ten temat


Instytucje


Galeria

Wasze komentarze

64x64

Prażynka napisał:

Doskonała ilustracja na to, co Prażanie wiedzą od dawna: Praga dostaje tylko to, co zbywa lewobrzeżnej Warszawie. Niemniej jednak doceniam gest ZDM, bo gdyby nie on, to Praga nie miałaby kompletnie żadnych iluminacji - w przeciwieństwie do suto oświetlonego drugiego brzegu.
2012-12-04 14:30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia