Artyści z Inżynierskiej 3 nadal szukają pracowni

11.02.2013
Lubelska 30/32 lokale do wynajęciaPrascy artyści poszkodowani w wyniku pożaru przy Inżynierskiej 3 wciąż szukają wolnych pomieszczeń na swoje pracownie.

"Praga Północ jak do dziś nie zaoferowała nam zbyt wiele, praktycznie nic" - mówi jeden z przybyłych, który wraz z grupą artystów pojawili się na Lubelskiej 30/32 oglądać kolejne pomieszczenia, tym razem zaproponowane przez Pragę Południe w ramach realizowanego projektu "Artystyczna Skaryszewska".

W budynku artystycznym na Lubelskiej 30/32 nieopodal Dworca Wschodniego, gdzie już od kilku lat artyści wynajmują kilka pomieszczeń, ZGN z ulicy Siennickiej zaproponował dwa pomieszczenia o powierzchni 12 i 24 m2 w cenie około 6 zł + VAT, bez mediów.

"Cena jest atrakcyjna. Jednak lokale wymagają nakładu pracy. Jeden jest tak wąski, że ciężko byłoby cokolwiek tworzyć. W drugim nie na odpływu wody... Ze światłem dziennym jest tak sobie. Trzeba media podłączyć. Wymaga to chwili zastanowienia. Jeszcze cały czas szukamy" - mówi malarz Arkadiusz Karapuda.

Na terenie Pragi Południe artyści w ciągu najbliższych kilku dni będą oglądać jeszcze kolejne lokale, m.in. przy ulicy Grochowskiej.

Pewnie ciekawostką jest fakt, iż Stadion Narodowy również zaproponował jednemu z artystów na swoim terenie wolną przestrzeń do wykorzystania i to o znaczniej powierzchni. Jak zakończą się te rozmowy trudno dziś powiedzieć.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Instytucje


Galeria
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia