Nowa książka o Grochowie

07.08.2013
Aż 75 długich lat mieszkańcy Grochowa musieli czekać na książkę poświęconą w całości tej części Warszawy. Jak mówią - cierpliwość jest nagradzana i mają rację, ponieważ drukarnię opuściła niedawno książka Elżbiety Jędrych-Pordes pt. "Urodziłam się na Grochowie".

Promocja ksiażki Urodziałam się na Grochowie
Już jest!

Wydana tuż przed wojną książka Józefa Polińskiego "Grochów - przedmurze Warszawy..." była do dziś praktycznie jedyną pozycją w całości dedykowaną Grochowowi. Czekaliśmy długo ale otrzymaliśmy książkę niezwykłą i to w każdym calu pisaną znakomitym językiem - wszak autorka to nie tylko mieszkanka Grochowa ale również zawodowa dziennikarka - pracownik m.in. "Przyjaciółki" czy "Expresu Wiecznego" gdzie rozpoczęła pracę po zdobyciu tytułu magistra na Wydziale Polonistyki Uniwersyteckiego Warszawskiego.

Pozycja jest bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami Grochowa z lat 40-50 -tych XX wieku.

Książkę można nabyć w klubokawiarni Kicia Kocia przy ul. Garibaldiego 5a. Cena 25 zł.

TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Zorro napisał:

Nie odmówię sobie zakupu i lektury :) Fajnie,że podajecie cenę i miejsce zakupu, tak trzymać. A dla autorki największe brawa za to,że wciąż na naszym Grochowie.
2013-08-08 12:22

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia