(Bez)barwne Prezentacje

14.09.2013
Południowo praskie Prezentacje - Piknik Organizacji Pozarządowych odbywający się po raz pierwszy w nowej lokalizacji na Placu Szembeka nie przyciągnął tłumów. Szkoda, ponieważ miejsce ma potencjał i warto to wykorzystać w przyszłości.

Południowo praskie Prezentacje na Placu Szembeka
Po raz czwarty

W tym roku zdecydowano się przenieść wydarzenie z Parku Skaryszewskiego, gdzie miało swoje stałe od kilku lat miejsce, w samo serce Grochowa - na odnowiony Plac Szembeka. Niestety, przez większość dnia plac świecił pustkami a nieliczni goście trafiali tam w sumie często zupełnie przypadkowo.

"Nic o tej imprezie nie wiedziałem. Zero plakatów" - mówi mieszkaniec Grochowa w średnim wieku.

Nie zabrakło za to nieco polityki, gdyż wydarzenie postanowił wykorzystać samotny agitator, rozdający w pobliżu ulicy Grochowskiej plakaty z inwestycjami dokonanymi za rządów prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jednak i on wkrótce postanowił pójść do domu.

Hitem kończącym piknik miał się okazać występ zespołu międzypokoleniowego Cała Praga Śpiewa z zespołem Czessband. Niestety, nie wiem kto wpadł na pomysł aby na Grochowie śpiewać praskie piosenki i opowiadać o folklorze Bazaru Różyckiego, skoro kilkaset metrów dalej mamy historyczne miejsce handlu - bazar Szembeka ze swoją równie pasjonującą historią.

A może po prostu Stowarzyszenie Barwy Kultury, które w tym roku było organizacją koordynującą "Południowo praskie Prezentacje", od lat doskonale znające specyfikę Pragi Północ, nie do końca poznało złożoną strukturę, jaką jest Praga Południe?

Ale wróćmy pod scenę, pod którą kilka par ze średnią wieku 65+ próbowało coś tańczyć, jednak dało się czuć słabe zainteresowanie repertuarem wśród zgromadzonej publiczności.

Wnioski

Sam Plac Szembeka sprawdził się jako miejsce dobrze widoczne i przyciagające okolicznych mieszkańców. Jednak aby w kolejnych latach piknik nabrał swojej właściwej rangi należy pomyśleć o kilku zmianach. Czyli większej promocji i ciekawym scenariuszu.


TJ

Więcej na ten temat


Galeria


Południowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaPołudniowo praskie Prezentacje na Placu SzembekaWasze komentarze

64x64

ania napisał:

czemu człowiek zawsze dowiaduje się po fakcie... ludziska więcej promocji - plac jest super na takie imprezy ale jak mieszkańcy nie będą nic wiedzieć to bez sensu kasę wydajecie...
2013-09-14 21:48

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia