Witolińska: makabra po remoncie

19.12.2013
Klaksony, wyzwiska, przekleństwa - takie sceny w okolicy sklepu Biedronka przy Witolińskiej to smutna rzeczywistość. Wprawdzie na tym fragmencie ulicy nigdy nie jeździło się łatwo, ale po remoncie miało być znacznie lepiej.

Ulica Witolińska po remoncie
Potrzebny remont

To, że ulica wymagała remontu ulicy nikt nie ma wątpliwości. Grząska żwirowa nawierzchnia, brak chodników czy wytyczonego przejścia dla pieszych to obraz ulicy Witolińskiej jaki wszyscy mamy jeszcze w pamięci. Kierowcy zapamiętali jeszcze jeden jakże ważny dla nich szczegół. Otóż w okolicy sklepu Biedronka mogli parkować samochody prostopadle po obu jej stronach. Dziś po zakończonej niedawno modernizacji takiej możliwości już nie ma. I jest problem...

Niespełnione oczekiwania

"Liczyłem, że zrobią nam fajną ulicę. Wiadomo, jak było poprzednio - fatalnie, ale co to się dziś dzieje to jest makabra" - żali się pan Andrzej, który właśnie pakuje zakupy do bagażnika. "Mieliśmy 60 miejsc, zostawili nam 30. Kto to wymyślił?" - dodaje.

Naszą rozmowę przerywa głośna kłótnia dwóch kierowców. "Kto ci dał prawo jazdy? Rusz się!" - strofuje starszego kierowcę, który próbuje się "wcisnąć" w ostatnie wolne miejsce młody mężczyzna. W tym czasie na rozładowanie zatoru czeka cierpliwie od kilku minut pani Aneta, która z małym synkiem próbuje się wydostać ze ślepej ulicy.

Widok osoby z aparatem powoduje, iż natychmiast podchodzi do mnie coraz więcej osób. "Dlaczego zrobili takie wysokie krawężniki, pod które będzie zimą ciężko podjechać?"- zastanawia się mieszaniec pobliskiego bloku na osiedlu Ostrobramska. "I ten nowy chodnik też zupełnie niepotrzebny" - dodaje.

Co na to Urząd?

Skoro mieszkańcy pytają: "Kto to wymyślił?" a inwestorem prac był Urząd Dzielnicy Praga Południe zapytaliśmy u źródła o powody utraty tak wielu miejsc postojowych. "Jedynym powodem niewykonania miejsc postojowych jest brak miejsca w naszym pasie drogowym. Poprzednio kierowcy parkowali częściowo na naszej działce i częściowo na działce spółdzielni" - mówi Andrzej Wójcik, Naczelnik Wydziału Infrastruktury.

Skoro tak, to kolejne, już ostatnie nasze pytanie w tej sprawie dotyczyło tego czy były prowadzone jakieś rozmowy w celu udostępnienia przez spółdzielnię tego terenu pod większą ilość miejsc postojowych.

"My zrobiliśmy miejsca postojowe na swoim terenie i nie możemy robić na terenie spółdzielni (musielibyśmy ten teren odkupić), jeśli już to Biedronka powinna prowadzić rozmowy ze spółdzielnią a nie urząd" -  tłumaczy rzecznik Pragi Południe, Ewelina Buczyńska.

Dobra rada


Na dziś sytuacja wygląda tak, iż nie mając 100% pewności, iż znajdziemy wolne miejsce do zostawienia samochodu najlepiej omijać ten fragment Witolińskiej z daleka i po prostu poszukać innego miejsca. Tylko gdzie? 

I zupełnie na koniec. Jedno z tak cennych miejsc postojowych zajmuje uszkodzony po kolizji samochód. Zdaniem mieszkańców przepychany kilkakrotnie przez robotników przetrwał remont i dziś zajmuje jedno z bardziej reprezentacyjnych miejsc na przebudowanej ulicy.

TJ

Więcej na ten temat


Instytucje


Galeria


Miejsce w czasie prowadzonych pracKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na WitolińskiejKłopoty kierowców na Witolińskiej
Wasze komentarze

64x64

Grzegorz napisał:

Witam Zdecydowanie popieram tekst "Grochowiaka" w temacie ul. Chrzanowskiego. Ale do rzeczy nowa Witolińska wykonana solidnie jednak bez głowy , a raczej bez "jaj" , pseudo konsultacje społeczne promowane przez urzędników to wielki pic na wodę, wydawane są setki tysięcy złotych jak nie miliony i nigdy nie osiągną "oni" zamierzonego celu , praktycznego celu.
2013-12-31 08:13
64x64

Grochowiak napisał:

Podobnie jest na Chrzanowskiego, gdzie samochody przed remontem mogły parkować po obu stronach jezdni, teraz mamy do dyspozycji raptem 18 miejsc parkingowych. Dodając do tego likwidację dwóch parkingów strzeżonych i bezpośrednie sąsiedztwo urzędu skarbowego na Mycielskiego zaparkowanie graniczy z cudem. W zamian mamy podjazdy do zsypu węgla przy bloku na Chrzanowskiego 7 (który przestał spełniać swoją funkcję pół wieku temu, kiedy blok został przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej), jak również podjazdy po parzystej stronie ulicy (moim ulubionym jest ten przy Chrzanowskiego 2, który prowadzi do solidnego muru stojącego tam odkąd pamiętam, przeszło 30 lat). To ja już wolałam moją ulicę w poprzednim wydaniu - choć krzywa, to była funkcjonalna, a nie ładnie wyglądająca na deskach kreślarskich.
2013-12-21 14:42
64x64

Piotr napisał:

nie uszkodzony po kolizji, tylko jakis gość przez cały rok używał go jako warzywniaka
2013-12-20 00:30
64x64

markus napisał:

Totalna porażka, nie dość że zabrali tyle miejsc parkingowych to zrobili jakieś wygibusy z jezdni. Wszędzie na świecie prostują drogi, a u nas robią same zakręty i malują pięknie linie. To ma nie być pięknie tylko łatwiej dla kierowców i pieszych, a tutaj skręty, zakręty i pasy daleko od skrzyżowania, masakra!!! Kto za to odpowie że jest tak beznadziejnie, było jedno skrzyżowanie a zrobili dwa, kto to projektował?
2013-12-19 18:28
64x64

kamil napisał:

jest zdecydowanie gorzej niz było ponieważ jest mniej miejsc parkingowych moze ładniej wyglada ale nie jest to praktyczne
2013-12-19 16:04

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia