Chcą nowych stacji Veturilo na Pradze Południe

06.03.2014
Społecznicy tworzący profil Chcemy Veturilo na Grochowie udostępnili mapkę z propozycjami lokalizacji nowych stacji roweru miejskiego na Pradze Południe.

Mapa z propozycjami nowych stracji, fot. Mapy Google
12 nowych stacji

Internauci do istniejących już stacji na terenie Saskiej Kępy proponują ustawienie dodatkowych 12 - obejmujących swoim zasięgiem całą Pragę Południe. Ich koncepcja przewiduje, iż środki na utrzymanie siedmiu stacji będą pochodzić z budżetu dzielnicy, zaś kolejne pięć pokryją podmioty prywatne.

Proponowane są następujące lokalizacje:

Stacje finansowane przez dzielnicę:
 • Balaton
 • Fieldorfa/Bora Komorowskiego
 • Plac Szembeka
 • Rondo Wiatraczna
 • Szpital MON
 • Urząd Dzielnicy Praga Południe
 • Rawar

Stacje finansowane prywatnie:
 • King Cross Praga
 • Promenada
 • TESCO Gocław
 • Osiedle Saska
 • Soho Factory

Mapka została opracowana na podstawie komentarzy użytkowników profilu: Chcemy Veturilo na Grochowie i na potrzeby spotkania z burmistrzem. Trzymamy kciuki!


TJ

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

edus napisał:

Przydałaby się jeszcze ścieżka wzdłuż całej Fieldorfa+Zamienieckiej oraz Al. Stanów Zjednoczonych. Przynajmniej część tych ścieżek musi powstać przed Veturilo (oczywiście to też w drugiej kolejności).
2014-03-22 10:51
64x64

edus napisał:

Uważam, że powinno się zacząć od tych stacji na południu dzielnicy, tzn. na Gocławiu, okolice Ostrobramskiej. Tam już są ścieżki rowerowe (Ostrobramska, Fieldorfa, Bora-Komorowskiego, Wał Miedzeszyński, Nowaka-Jeziorańskiego, Kanał Gocławski). Na północy jest tylko droga rowerowa przy Szaserów, która urywa się przy Chłopickiego. Teraz wybudować drogi rowerowe wzdłuż Grochowskiej i Waszyngtona oraz narazie stacje Rawar, Bora-Komorowskiego, Tesco Gocław, Promenada, Osiedle Saska, King Cross. I może zamiast Balaton - stacja przy Bora/Umińskiego (przy zaj. autobusowej na Gocławiu, więcej przesiadek do autobusów, większa gęstość zaludnienia w pobliżu). A gdy skończy się budowa drogi rowerowej na Grochowskiej i Waszyngtona, to się dobuduje te pozostałe stacje - 3 przy Grochowskiej i szpitalu MON.
2014-03-22 10:43
64x64

Ewa napisał:

Ważniejsze są ścieżki przy Al. Waszyngtona i śladem małej Grochowskiej, ale Veturillo przy Rondzie Wiatraczna przydałoby się.
2014-03-10 20:56
64x64

Grzegorz Cięgotura napisał:

Nie można instalować nowych stacji , wypożyczalni rowerów bez odpowiedniej dla jednośladów infrastruktury. Oczywiście mój głos jest za , za czynnym wypoczynkiem na rowerze , za edukacją ..
2014-03-10 16:34
64x64

Jacek napisał:

Niech najpierw tłuszcza nauczyć się jeździć tymi przybytkami, a potem niech na nie siada i porusza w miejscach publicznych...zacznijmy od nauki kulturalnej jazdy
2014-03-10 07:14
64x64

marta napisał:

Pani Dario, zupełnie nie rozumiem Pani postawy. Lepiej, żeby nasze społeczeństwo obrastało w tłuszcz... Potrzebne są ścieżki rowerowe. Popieram społeczników, świetna idea!
2014-03-09 19:45
64x64

Daria napisał:

Żadnych stacji veturilo! Dosyć terroru rowerowych psychopatów na chodnikach i przejściach dla pieszych. Społeczniacy jak chcą jeździć na rowerze, to niech sobie w domu jeżdżą.
2014-03-06 13:06
64x64

Anna napisał:

To jest wręcz oburzające, że do taj pory nikt nie pomyślał o rozbudowaniu systemu rowerowego na Grochowie. Biorąc pod uwagę jak ważną stacją przesiadkowa jest Rondo Wiatraczna obecność tam co najmniej 2 stacji wydaje się wręcz naturalne. Sama w ubiegłym roku kilkukrotnie pisałam w tej sprawie Veturilo. Może gdy wszyscy razem, w grupie, będziemy się upominać o uruchomienie na Grochowie stacji, to przyniesie skutek już w tym roku. Mam ogromną nadzieję.
2014-03-06 08:58

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia