Lipiec bez tramwajów na Grochowskiej i Waszyngtona

01.07.2014
Kursowanie linii 25 - od 5 do 25 lipca br. - zostanie zawieszone. Od 5 do 11 lipca br. tramwaje linii 3, 9 i 24 będą kończyły kursy na pętli Wiatraczna. W okresie 12-25 lipca br. tramwaje linii 8, 9, i 77 będą kursowały trasą objazdową przez al. Zieleniecką, a trasa 24 zostanie skrócona do pętli al. Zieleniecka. Zmiany są spowodowane pracami torowymi na pętli Wiatraczna.

Tramwaj na Rondzie Wiatraczna


Od 5 do 25 lipca będą prowadzone prace torowe na pętli Wiatraczna. W pierwszym etapie, od 5 do 11 lipca, będzie wyłączony z ruchu odcinek rondo Wiatraczna – Gocławek. W drugim etapie, od 12 do 25 lipca, tramwaje nie będą kursowały na trasie od ronda Waszyngtona do ronda Wiatraczna.

Na okres 5-25 lipca zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowej 25.

5-11 lipca
Tramwaje linii 3, 9 i 24 będą kończyły kursy na pętli WIATRACZNA.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-8, obsługująca trasę RONDO WIATRACZNA – Grochowska – PŁOWIECKA. Autobusy będą kursowały co 5 min w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 10 min rano i wieczorem oraz co 7,5 min w międzyszczycie, w soboty
i święta.

12-25 lipca
Tramwaje linii 8, 9 i 77 będą kursowały trasą objazdową przez al. Zieleniecką:
- 8 OS. GÓRCZEWSKA/CM. WOLSKI – Wolska – Towarowa – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Grochowska – GOCŁAWEK
- 9 P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Grochowska – GOCŁAWEK
- 77 PL. NARUTOWICZA – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Grochowska – GOCŁAWEK.

Trasa linii 24 zostanie skrócona do pętli AL. ZIELENIECKA.

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z-9, które będą kursowały trasą: RONDO WASZYNGTONA – al. Waszyngtona – RONDO WIATRACZNA. Autobusy, w godzinach szczytu komunikacyjnego będą podjeżdżały na przystanki co 5 min, rano i wieczorem co 10 min, a poza godzinami szczytu oraz w soboty i święta co 7,5 min.


ZTM

Więcej informacji
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia