List: Bałagan wokół Universamu i na jego terenie

14.08.2014
- Jestem zbulwersowana, jak wielu innych mieszkańców okolic, stanem zaniedbania i bylejakości na terenie wokół Universamu. - pisze w liście do nas zniesmaczona mieszkanka Grochowa.

Handel w pobliżu UniversamuDzień dobry,

Jestem zbulwersowana, jak wielu innych mieszkańców okolic, stanem zaniedbania i bylejakości na terenie wokół Universamu. Wszechogarniający brud (zauważyłam tylko 1 raz dziennie sprzątanie, brak koszy na śmieci), odrażający proceder handlu na ogrodzeniach wokół Universamu prowadzony do późnych godzin wieczornych przez hm.....głównie meneli  i pokątnych drobnych przestępców. Czas z tym skończyć. Nie tędy droga do poprawy wizerunku firmy (chyba, że tylko o taką klientelę się starają). Nieczynna fontanna, z której mogłyby korzystać chociaż ptaki... Pobliski bazar...

Na domiar złego coraz więcej bud oblepiających okropny budynek U, rozumiem, w ramach podupadających finansów firmy. Już całkiem zniesmaczył mnie koszmarny wóz cygański, niemal wchodzący ludziom do bloku mieszkalnego. Czemu to ma służyć???

Tak odchodząc od meritum to już w ubiegłym roku miało się dokonać zburzenie Universamu i pobudowanie nowego budynku, byle nie 15-piętrowego. Rozwiązałoby to rozliczne problemy, również  handlu na ogrodzeniach. Widocznie z firmą jest katastrofalnie ale każdy MA PRAWO ŻYĆ W SCHLUDNYCH WARUNKACH.

Z poważaniem
Zniesmaczona mieszkanka okolic

P.S. proszę o nie podawanie danych i przepraszam za brak zdjęcia, a raczej serii zdjęć, nie mam sprzętu


TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Frank napisał:

@Anna Maria gdyby Ci słoje blokowały wjazd do garażu, twierdząc że oni tylko troszkę przeszkadzają i mogę sobie pomanewrować to ciekaw jestem, czy byś nie zauważyła w nich wiejskiej mentalności ;-) Oczywiście, nie każdy przyjezdny jest taki, ale jednak większość słoików jestem w stanie odróżnić, choćby po ubraniu ;-) Cholera, jakoś nigdy nie zauważyłem tam wielkich hałd śmieci, fakt, bywało zaśmiecone, ale wkrótce było to uprzątnięte. A WGM jak mi garaż blokował tak nadal blokował ;-) Kocham Grochów, właśnie między innymi za sielski mikroklimat i za pana, który przed 8 na murku przed Uniwesramem beztrosko żłopał piwo, kiedy ja musiałem iść do pracy. Wiem, że raczej już tu się nie wprowadzę, ale ciepło myślę o tym miejscu i wszystkich związanych z nim niedogodnościom, poza słojami ;-) BTW Anna Maria, od dawna tam mieszkasz?
2014-09-01 13:55
64x64

Anna Maria napisał:

Do Franka skończmy już z tymi słoikami bo najbardziej słojowaty jest ten co zarzuca innym słojowatość. Mikroklimat wokół Uniwersamu to właśnie wiocha, której sobie nie życzymy, my mieszkańcy CYWILIZOWANEGO MIASTA do Mańki ja tam obserwuję i widzę koszenie traw na trawnikach przy rondzie a na zarabianie na chleb są inne miejsca niż centrum dzielnicy. Ja widzę te tony śmieci w n.p. niedzielne poranki, walające się szmaty, pudła, zgniłe owoce. Wieczorem można się natknąć na zakrwawiony chodnik i strażników próbujących uspokoić rozemocjonowanych pijanych handlarzy, albo wrzaskliwe uczty po nocy meneli-handlowców
2014-08-29 11:03
64x64

Mańka napisał:

Miasto to również menele a często po prostu biedni ludzie którzy zamiast kraść i żebrać próbuja zarobić na chleb. Chcielibyście postawić najchętniej taki moloch jak na przeciwko, ogrodzic i wszystkiego zakazać. Problemem Warszawy jest brak bazarów i miejsc gdzie każdy może cos sprzedać jak brakuje mu pieniędzy. Grochów jest bardzo brudna dzielnicą, również na "reprezentacyjnej" Waszyngtona nikt nie sprząta, nie kosi trawników tak wiec syf pod uniwersamem to nie tylko wina "meneli".
2014-08-28 13:43
64x64

Frank napisał:

Zawsze uwielbiałem ten mikroklimat w pobliżu Uniwersamu. Pewnie najbardziej przeszkadza to słoikom, bo przypomina ich wiochy, a ja do wioch nic nie mam. Właśnie przez wszechobecnych słojów wyprowadziłem się z Igańskiej, bo zasady panujące w mieście zdecydowanie przerastają prowincjonalne możliwości percepcji ;-)
2014-08-27 08:45
64x64

Grochowianka napisał:

Zgadzając się z poniższymi wpisami dodam, że gdyby ktoś mnie zabrał w środek tego bałaganu z zamkniętymi oczami i kazał zgadnąć gdzie jestem, byłabym pewna, że na jakiejś dalekiej prowincji a nie w Warszawie. Skandalem jest to co się dzieje w otoczeniu tego budynku!
2014-08-20 09:57
64x64

Doremifasola napisał:

Do Wesołego romka: ul. Męcińska pochodzi, jak większość na tym terenie od nazwy miejscowości a nie przebywających mętów. Może to ich "obowiązek", który mam nadzieję prawo i dobre zwyczaje wkrótce ukrócą. Nie dla was są centra miast i dzielnic. ...a piekarnia Teodora Rajcherta ma prawdopodobnie jeszcze XIX wieczną i piękną historię, Uniwersam nie i stanowi zagrożenie budowlane, więc uważajcie pokątni handlarze-pijacy w pozbywaniu resztek majątku waszych rodzin, sprawiedliwość nadciąga...
2014-08-19 14:05
64x64

Z Grochowa napisał:

Zgadzam się w 100% z autorką listu. To co się dzieje w otoczeniu Uniwesamu jest oburzające. Poziom dziadostwa jest przerażający. Wszystko można tam znaleźć: od chińszczyzny poprzez tandetne bazarowe stoiska. Zastanawiam się kto na to wszystko pozwala i dlaczego nikt nie reaguje na zaistniałą sytuację. Mam wrażenie że część tego przeniosła się z pl. Szembeka.Plany budowy nowego wieżowca w tym miejscu nie ciszą mnie. Jednak mimo wszystko mam nadzieję, że dzięki temu zniknie ten cały bałagan.
2014-08-18 15:56
64x64

Andrzej napisał:

Okolice Universamu to jeden wielki skandal. Po prostu dziadostwo.
2014-08-18 13:05
64x64

koala350 napisał:

Oczywiście "Zniesmaczona " ma rację, Uniwersam a przede wszystkim całe jego otoczenie łącznie z bazarem są paskudne i obrzydliwe. Zresztą całe Rondo Wiatraczna i okolice wymagają uporządkowania. Ale i tak jest wielki postęp bo w ostatnich tygodniach Gmina uporządkowała teren w kwartale ul. Kobielska, Wiatraczna, Zakole. Tam to był syf i menele. Teraz mają dobre warunki teren posprzątany, trawka, można kocyk rozłożyć i spożywać. Fakt, że brudne, zaniedbane i nie remontowane ulice i budynki są po stronie Pragi, to jest jakieś inne miasto niż to po lewej stronie WISŁY. Idą wybory samorządowe i rozpocznie się festiwal obietnic już powrócił temat obwodnicy Al.Stanów, Wiatraczna ,Radzymińska, który pojawia się i znika po wyborach.
2014-08-15 21:12
64x64

WesołyRomek napisał:

@ Zniesmaczona "każdy ma prawo żyć w schludnych warunkach." Oczywiście, każdy ma PRAWO a wszyscy inni mają OBOWIĄZEK mu je mu zapewnić. Podstawa prawna w przygotowaniu. Ja bym raczej powiedział, że każdy może się wyprowadzić, bo nie po to mamy tu ulicę Męcińską, żeby mętów nie było :) Uniwersam niedługo wpiszą na listę zabytków, bo w czym niby jest gorszy wizualnie od rudery Raichertów?
2014-08-14 16:36

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia