Namalowali podwójną linię ciągłą. Wkrótce straż miejska zaczęła holować auta

29.04.2015
Ostatnie dni przebudowy Kobielskiej były niezwykle emocjonujące. "Zdążyli namalować linie i za chwilę pojawiła się straż miejska. Dla sąsiadów, którzy zostali ukarani holownikiem i mandatem, proszę o unieważnienie tych mandatów." - zwrócił się do władz dzielnicy jeden z mieszkańców, obecnych na spotkaniu dotyczącym organizacji ruchu na ulicy.

Budynek straży miejskiej przy ulicy Kobielskiej 5
Gorączka sobotniej nocy

"Byłem świadkiem, jak straż miejska zaczęła z soboty na nadzielę sypać mandatami", "Bardzo szybko zaczęli pracować. Kilka godzin po wymalowaniu linii. Szkoda, że w innych przypadkach ich nie ma", "Tak. Jak się zgłasza, że są hałasy na Kobielskiej to się nie zjawiają" - to tylko kilka głosów z sali, mieszkańców wzburzonych postawą interweniujących strażników na ulicy Kobielskiej.

Wsparcie urzędu

"Nie wiem dlaczego straż miejska tak zadziałała. Skieruję pismo w prośbą o czy można coś z tym zrobić. Burmistrz nie może anulować manatów. Nie ma takiej władzy." - wyjaśnił obecny na spotkaniu wiceburmistrz Pragi Południe Jarosław Karcz.

"Straż miejska nie powinna działać na tym terenie, ponieważ jest to jeszcze teren budowy. Ulica nie jest skończona. Nie było odbiorów. Termin zakończenia prac na ulicy to 30 kwietnia 2015 r." - uspokajał i dawał nadzieję naczelnik Wydziału Infrastruktury Andrzej Wójcik.

Interwencje były zasadne

Od 12 do 16 kwietnia 2015 roku na modernizowanym fragmencie ulicy strażnicy miejscy wydali 5 dyspozycji usunięcia pojazdu na koszt właściciela, 2 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, 1 osoba została pouczona oraz w 5 przypadkach w związku z brakiem na miejscu zdarzenia kierującego pojazdem wszczęto czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie (tzw. wezwanie).

"Fakt prowadzenia budowy na określonym odcinku drogi nie zwalnia kierujących pojazdami od stosowania się do przepisów ruchu drogowego." - informuje Monika Niżniak z referatu prasowego i dodaje: "Analiza dokumentacji fotograficznej wykonanej w związku z podjętymi w stosunku do sprawców wykroczeń czynnościami, wskazuje na zasadność podejmowanych interwencji.".

Uchylenie mandatu mało prawdopodobne

"Uchylenie prawomocnego mandatu karnego regulują zapisy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie. Natomiast wysokość kosztów powstałych w związku z wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu nalicza na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów ZDM." - mówi Monika Niżniak.

TJ

Więcej na ten temat


Firmy i Instytucje


Wasze komentarze

64x64

CHOMIK napisał:

PRZECIEŻ TO JEST TEREN BUDOWY. CZY NA TYM TERENIE MOGŁA DZIAŁAĆ STRAŻ MIEJSKA?
2015-04-29 18:15
64x64

Andrzej napisał:

Kobielska po przebudowie wygląda jak droga krajowa Warszawa-Gdańsk, bo obecnie panuje paranoiczna sytuacja, że każda przebudowa ulicy kończy się przeregulowaniem, ustawieniem gąszczu znaków, a zwłaszcza znaków zakazu zatrzymywania się (B36) i wymalowaniem niekończących się podwójnych linii ciągłych. Nie trzeba chyba dodawać jaki jest tego cel... Zalegalizowane pasożytnictwo na leszczach do dojenia. A potem różne Andrzeje Wójciki i inne Moniki Niżniak klepią swoje formułki w mediach. I tak będzie dopóki nie zaczniecie się organizować, patrzyć "wadzy" na ręce i kontrolować jej działań. Nie róbmy polityki, wprowadzajmy zakazy i golmy frajerów.
2015-04-29 13:55
64x64

gorzki napisał:

straż miejską do likwidacji,konieczne referendum na pewno wtedy nie popracują długo ,mieli nam pomagać (obywatelom)a patrzą tylko jak nas zniszczyć ,sami nie stosują się do żadnych przepisów a tam gdzie są potrzebni to ich nie ma lub udają że nie widzą że się coś dzieje ,ponieważ tak naprawdę wszystkiego się boją .
2015-04-29 13:24
64x64

Nie dla SM napisał:

Straż miejska została powołana do ochrony porządku publicznego. Tak było kiedyś...
2015-04-29 10:27
64x64

matrk napisał:

głosujcie dalej na PO...
2015-04-29 10:21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia