Bezdomni okupują skwerek z pomnikiem Kapeli Praskiej

20.08.2015
Jedno z ulubionych miejsc prażan i turystów - skwerek z pomnikiem Kapeli Praskiej, u zbiegu ulic Floriańskiej i Kłopotowskiego, stał się ulubionym miejscem bezdomnych, którzy nocują na wygodnych ławeczkach, przepędzając osoby pragnące posłuchać praskich piosenek. Mamy problem - podkreśla Paweł Lisiecki, burmistrz Pragi Północ.

Bezdomni śpią na ławkach

Mają Państwo jakieś pomysły?

"Burmistrz Paweł Lisiecki zaprosił we czwartek, 20 sierpnia br. przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Fundacji Pomnik "Kapeli Praskiej", Stowarzyszenia "Otwartych Drzwi", OPS i przedstawicieli Urzędu, by przedyskutować ten temat. Zanieczyszczenie terenu, odstraszanie turystów i spacerowiczów, aspołeczne zachowania, niszczenie zieleni, zaśmiecanie, to problemy, które musimy rozwiązać. Apelujemy do Państwa o wsparcie naszych działań, zwracanie uwagi, zgłaszanie zdarzeń i pomysłów jak rozwiązać problem, by placyk nadal funkcjonował jako przytulny salon dzielnicy, a nie był zawłaszczany przez niepożądanych gości. Mają Państwo jakieś pomysły?" -  czytamy na facebookowej stronie Urzędu Dzielnicy Praga Północ.


TJ

Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

ma ro napisał:

Ustawić krótkie ławeczki na dwie -trzy osoby bez oparcia.
2015-08-22 18:59
64x64

Marylka Warszawa napisał:

Zróbcie wszystkie dzielnice składkę na jeden wielki moloch może to być upadły zakład pracy albo zbudujcie Im miejsce gdzie będzie ciepło w zimę gdzie się pomieszczą wszyscy bezdomni warszawscy. Niech tam sobie śpią piją (nawet alkohol bo i tak nie przestaną pić muszą chcieć przestać a wątpliwe że przestaną) i tam śmiecą . O recykling można zadbać w ten sposób by był nieopodal złom chętnie coś sprzedadzą by kasę z tego mieć. Jak będą na ławce spać w mieście straż miejska policja niech zawozi Ich w tamto miejsce mówiąc że nie ma opcji by po mieście się panoszyli bo dla Nich jest miejsce wyznaczone . Problem z głowy . Jak nie da rady jednego takiego miejsca może być z 3 nawet.
2015-08-20 21:45

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia