Nieznany mężczyzna strzela do ludzi na Grochowie

03.11.2016
W jednej z grup na portalu społecznościowym rozgorzała poważna dyskusja pomiędzy zaniepokojonymi mieszkańcami Grochowa. Ktoś strzela do przechodniów, prawdopodobnie z pistoletu ASG na sprężony gaz lub wiatrówki. Podejrzany mężczyzna widziany był w okolicach ulic Siennickiej, Kickiego i Igańskiej.
Wszystko zaczęło się 31 października od wpisu jednej z mieszkanek Pragi Południe:

"Witajcie na podwórku Siennicka/Kickiego jakiś palant strzela sobie z pistoletu wieczorami albo mierzy do niewidzialnych celów. Z jednej strony ostrzegam przechodzących bo można znaleźć się na linii strzału tak jak moja córka wczoraj. Z drugiej pytanko jak sobie z typem poradzić." - napisała internautka. "Policja została wezwana, przyjechała, faceta nie było (byłam na komisariacie złożyć zeznania - wezwali patrol). Facet ok. 40 lat. Zdarzenie miało miejsce wieczorem. Nie znamy go, raczej nie sąsiad. To nie jest tak, że pojawia się regularnie w 1 miejscu. Może się przemieszczać." - dodaje kobieta.

Dziś sytuacja się powtórzyła...

"WITAJCIE. Z TEJ STRONY Grochowski Ninja. Piszę, bo już widziałem kilka informacji na temat gościa po 40-stce, który strzela z ASG. Dzisiaj niestety byłem JA JEGO OFIARĄ, ponieważ rozwalił mi nogę aż do krwi, oczywiście mnie postrzelił. [...] Ja byłem postrzelony przy ulicy Igańskiej z samochodu Ranger, niestety nie widziałem rejestracji." - napisał kolejny członek grupy dyskusyjnej.

Warto zachować czujność, a w przypadku kolejnego ataku niezwłocznie powiadomić policję. O ile to możliwe warto również zapamiętać szczegóły takie jak numery tablic rejestracyjnych, kolor i model pojazdu, którym porusza się sprawca, jego wygląd, ubiór. Te informacje na pewno pomogą funkcjonariuszom.

Zgodnie z art. 157 § 2 k.k. „Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Źródło: Praga Południe na sygnale - wypadki, pożary, zdarzenia
Wasze komentarze

64x64

grochów napisał:

W moim bloku mieszka mężczyzna, który strzela z balkonu w ślepe punkty, prawdopodobnie z jakiejś wiatrówki! Może to ten!
2016-11-08 21:16
64x64

panna Gotta napisał:

A co zrobić żeby czuć się bezpiecznie ja .mam 3 letnie dziecko i obawy mam dlatego pytam Co robić
2016-11-08 18:19
64x64

anonimowy napisał:

Boję się modlę się żeby mnie nie spotkał
2016-11-05 15:10
64x64

Orzeł napisał:

Przed chwilą słyszałem głośne krzyki od Kobielskiej na wysokości parku przy MarcPolu - jak by w parku... Krzyk konkretny jak z bólu więc nie żartuję.
2016-11-03 20:43

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia