Ogłoszenie wyników budżetu partycypacyjnego znów na Pradze

06.07.2017
Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców w czterej już edycji budżetu partycypacyjnego odbędzie się na Starej Pradze. Zapraszamy 14 lipca 2017 (piątek) do Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56. Początek gali ogłoszenia wyników o godz. 18:00.

Ogłoszenie wyników głosowania w budżecie obywatelskim na rok 2017
W jaki sposób zostaną wyłonione pomysły do realizacji?

Podstawowym kryterium jest liczba zdobytych głosów. Na tej podstawie zostanie utworzona lista rankingowa. Drugim kryterium jest koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów i zmieszczą się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danej dzielnicy lub obszarze, zostaną rekomendowane do realizacji.

Jeśli któryś z pomysłów mieszkańców zajmie wysoką pozycję pod względem liczby zdobytych głosów, ale koszt jego realizacji będzie wyższy niż pozostała kwota w danym obszarze, do realizacji zostanie rekomendowany kolejny pomysł z listy, który spełnia te warunki, aż do wyczerpania puli środków w danym obszarze. Może to być nawet szósty czy siódmy pomysł z listy rankingowej - ważne, żeby wystarczyło pieniędzy na jego realizację.

Aby pomysł mógł zostać rekomendowany do realizacji musi na niego zagłosować co najmniej 10% osób głosujących w danym obszarze. Liczą się wyłącznie głosy ważne.

Ostateczną listę zadań przeznaczonych do realizacji zatwierdzi Rada m.st. Warszawy uchwalając budżet m.st. Warszawy na rok 2018. Realizacja wybranych przez mieszkańców pomysłów w ramach czwartej edycji budżetu partycypacyjnego rozpocznie się w 2018 r.

TJ/UM

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia