Jak wybrać szkołę tańca dla dziecka i dla siebie?

21.08.2017
Taniec to od wieków jeden z najpopularniejszych sposobów aktywności fizycznej. Tańczą wszyscy i wszędzie. Wystarczy tylko kilka taktów w głowie. Jednak by na parkiecie nie wyglądać jak słoń w składzie porcelany warto nauczyć się podstaw, a potem być może zakochać się w tańcu bez pamięci. Tylko jak wybrać właściwe miejsce?W czasach ogromnej popularności tańca, na rynku wciąż powstają nowe miejsca. Na początku sprawdźcie kto prowadzi szkołę, którą chcecie wybrać. Czy to osoba/osoby z doświadczeniem? Czy wiedzą czym jest taniec? Czy pochodzą ze środowiska, czy są to po prostu biznesmeni, którzy wymyślili nowy sposób na zarabianie na chwilowej modzie? Warto postawić na kogoś, kto od lat jest związany z tańcem, kto odnosił sukcesy i wie na czym polega praca dająca efekty.

Podstawą jest program
Nikt prosto z ulicy nie odnajdzie się na pierwszych zajęciach grupy zaawansowanej tańca nowoczesnego czy towarzyskiego. Trzeba określić swój poziom i realnie dobrać grupę do możliwości. Przede wszystkim sprawdźcie do kogo kieruje swoją ofertę. Jeśli chcecie zapisać swoje dziecko sprawdźcie jakie grupy wiekowe proponuje szkoła. Niektóre oferują zajęcia rytmiczne już dla dzieci w wieku 2-5 lat. To świetna oferta dla mam – gdy same oddają się tanecznej przyjemności na swoich zajęciach, w sali obok ich pociechy poznają pierwsze nuty, kroki i takty. To stymulacja rozwoju młodego umysłu. Dla dzieci od 5 lat wzwyż nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej grupy.

Rozwój nie tylko fizyczny

Sprawdźcie też jakie zajęcia poza tańcem szkoła proponuje uczestnikom. Warto porozmawiać o tym, co dzieje się na zajęciach – czy ograniczają się do nauki kroków, czy też wchodzą na wyższy poziom. Pamiętajmy, że taniec to nie tylko trening ciała, ale przede wszystkim umysłu. To te dodatkowe wartości świadczą, czy szkoła dba o rozwój swoich klientów, ich samopoczucie i realizację oczekiwań, nie tylko na sali treningowej.

Taniec to osobista przestrzeń, w której każdy może odkryć siebie na nowo. To wielkie możliwości rozwoju nie tylko fizycznego, ale i wewnętrznego. Nie skupiajmy się tylko na tym, czy dobrze wykonaliśmy krok i trzymamy ramę. Zobaczmy całościowe zyski z treningu, patrzmy długofalowo, a efekty będą piorunujące – tłumaczy Agnieszka Kaczorowska, właścicielka szkoły tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich i zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami".

Jeśli chcecie sami skorzystać z oferty dla dorosłych zobaczcie, czy szkołą daje możliwość nauki jednego stylu, czy możesz wybierać pomiędzy kilkoma gatunkami. Najlepszym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności przejrzenie strony internetowej, a następnie odwiedzenie szkoły i zapoznanie się na miejscu z proponowaną ofertą. Warto to zrobić przed zapisami, bowiem realia mogą odbiegać od rzeczywistości, przede wszystkim gdy witryna szkoły wygląda na tworzoną dobre kilka lat temu.

Sprawdzić na własne oczy
Warto odwiedzić szkołę również po to, by sprawdzić warunki lokalu. Dobra szkoła musi oferować przestronne wnętrza i wyprofilowane sale. Powinny to być sale przeznaczone do tańca, wyposażone w odpowiednie nagłośnienie czy akcesoria (drążki, maty). W sali zobaczcie, czy jest profesjonalny taneczny parkiet. Często znajdziemy w nich duże lustra – to właśnie przez oglądanie w nich swojej sylwetki korygujemy błędy.

Zwróćcie uwagę jak zaaranżowana jest przestrzeń poza salą do ćwiczeń. Czy są garderoby, szatnie i prysznice, czy można skorzystać z zamykanych szafek. Jeśli zapisujecie swoje dziecko, zwróćcie uwagę czy szkoła oferuje dla Was tzw. "work place", abyście mogli czekając na swoją pociechę, mając dostęp do WiFi, jeszcze chwilę popracować.

Każda szkoła powinna mieć też swój specyficzny klimat. Jeśli po wyjściu nie będziecie mieli ochoty wrócić za kilka dni, taki wybór mija się z celem. Z nauki tańca trzeba czerpać przyjemność, a można to robić tylko w komfortowym pomieszczeniu.

Ludzie są najważniejsi

Bardzo ważnym aspektem jest kadra. Każda szkoła ma w swoim teamie nauczycieli doświadczonych, jak i młodych i pełnych zapału. Zapytajcie, czy mają odbyte kursy trenerskie i jakie są ich kwalifikacje. Najlepsi trenerzy dbają o to, aby uczyć w dobrych i renomowanych szkołach, przy okazji sami reklamują takie miejsca.

Zapisując się poproś o rozmowę instruktorem i spróbuj umówić się na spotkanie z właścicielem, gdy będzie dostępny w szkole, lub odwiedź szkołę na dniach otwartych bądź wydarzeniu, które będzie organizować.
Wybieraj miejsca, gdzie jest ograniczenie ilości osób w grupach. Nie zawsze tłum chętnych oznacza dobre zajęcia, często wręcz przeciwnie: jest wielu chętnych na konkretny termin zajęć i szkoły nie chcą tracić okazji na dodatkowy zysk. Najlepsze to te, gdzie najważniejsi są ludzie, a nie kolejny przelew za uczestnika, nawet jeśli okaże się, że ten przyjdzie tylko kilka razy, a za chwilę na jego miejsce pojawi się kolejny.

Oszczędność może być zgubna
Na koniec sprawdźcie też… marketing. Czy jest to przedsięwzięcie, w które właściciele wkładają całe serce, zaangażowanie i środki, czy to po prostu kolejna próba spieniężenia pojawiającej się mody niskim kosztem. Jeśli odniesiecie wrażenie, że w projekt zaangażowanych jest wielu ludzi ze środowiska, a właściciele żyją tańcem, nie ma się co długo zastanawiać i spojrzeć w cennik. Tu uważajcie, bo niskie ceny odbiegające od innych są podejrzane i mogą odbić się na warunkach, obsłudze i umiejętnościach trenerów.

Nasza kadra to profesjonalni trenerzy, którzy osiągają sukcesy nie tylko sami, ale również ze swoimi podopiecznymi. Są doświadczonymi instruktorami, a z dziećmi pracują od lat. Nie ma miejsca na półśrodki, gdy chodzi o najmłodszych, bo błędy w pierwszych miesiącach nauki mogą pozostać na długie lata. Stawiamy na pełen profesjonalizm od samego początku – zapewnia Kaczorowska.

Wybierzcie dobrze swoją szkołę, tak, aby nauka tańca była przyjemnością, a ponadto świetną inwestycją w swój rozwój lub rozwój Waszego dziecka.

Sprawdź ofertę Danceworld by Agnieszka Kaczorowska TUTAJ

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia