Kijowska 11 uhonorowana muralem

Dodano: 31.08.2017, modyfikacja: 05.09.2017
Symbol Pragi, czyli ponad 500 - metrowy blok przy Kijowskiej 11 został ozdobiony muralem z wizerunkiem jamnika. Wybór nie jest przypadkowy. "Jamnik" to jedna z nazw jaką określa się ten budynek.

Mural przy Kijowskiej 11
Mój "Długas"

Prace nad muralem przy Kijowskiej 11W budynku przy Kijowskiej 11 przeżyłem piękne 11 lat. Blok, w którym mieszkała chyba 1/4 klasy, nazywaliśmy w latach 80. po prostu "Długas". Wówczas jego wielką ozdobą był ogromny neon Cepelii - czyli świecący w nocy "Kogucik". Mieszkanie tuż pod neonem nie należało do przyjemnych. Wieczorem buczał, iskrzył, zakłócał radio czy telewizję. Od rdzewiejących elementów konstrukcji neonu zaczęły się pojawiać rdzawe zacieki na suficie. W sierpniu 1994 roku lokal po Cepelii zajął bank PKO BP i właśnie wówczas lub rok później, w czasie remontu dachu, neon został zdemontowany i trafił na złom. Od tej pory jedyną wizualną reklamą, poza szyldami sklepów, był znacznie skromniejszy neon zespołu adwokackiego. Teraz, za sprawą Spółdzielni "RSM" Praga, mieszkańcy mogą od strony ulicy Markowskiej podziwiać sympatycznego pieska.

Prosta symbolikaW artykule tym wspomnieli Państwo o firmie, która była wyłącznie wykonawcą muralu natomiast projekt był pracą agencji interaktywnej


Praca wykonana przez artystów z Hello Art powstała według projektu przygotowanego przez agencję interaktywną Clickad przy współpracy z Robotniczą Spółdzielnią Mieszkaniową "Praga" Symbolika muralu jest bardzo prosta - nie trzeba szukać żadnych metafor. Wizerunek jamnika ma po prostu przypominać, iż jest to najdłuższy budynek Warszawy. Oprócz pieska pojawi się również logo spółdzielni, tekst reklamowy "Budujemy od wielu lat, na wiele lat..." oraz krótka informacja o budynku wraz z rokiem budowy 1970. Co akurat nie jest do końca prawdą, ponieważ był zasiedlany etapami.


TJ


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

Można by ładniej napisał:

Brzydki.
2017-09-01 22:03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia