Oświadczenie IRW w sprawie zagospodarowania terenu po dawnej fabryce FSO

10.04.2018
Trwają konsultacje dotyczące zagospodarowania terenów po dawnej fabryce FSO na Żeraniu. Instytut Rozwoju Warszawy stoi na stanowisku, że większość tego obszaru powinna być przeznaczona na tworzenie miejsc pracy.

Wejście do FSO na Żeraniu


Jest to miejsce dobrze skomunikowane, które warto zagospodarować poprzez zlokalizowanie tam funkcji biurowych, usługowych oraz lokowanie firm nowych technologii i start-upów.

Biorąc pod uwagę dysproporcję liczby miejsc pracy w lewo– i prawobrzeżnej Warszawie, nie powinno się przeznaczać na mieszkaniówkę więcej niż 25% tego terenu. Pozostały obszar powinien być przeznaczony właśnie na nowe miejsca pracy dla mieszkańców Warszawy.

Apelujemy do władz miasta, aby nie bały się odwrócić tej niekorzystnej tendencji do lokowania miejsc pracy w lewobrzeżnej Warszawie, a traktowanie prawobrzeżnej jako sypialnię. Ten podział jest przyczyną codziennej migracji mieszkańców w godzinach szczytu z jednej części Warszawy do drugiej.

Takie systemowe działanie, zmierzające do zrównoważenia liczby miejsc pracy po obu stronach Wisły, w perspektywne kilku lat może spowodować, że zmniejszą się korki, a wykorzystanie komunikacji publicznej będzie efektywniejsze i wygodniejsze dla mieszkańców Warszawy. Przez to poprawi się jakość środowiska i życia mieszkańców Warszawy.


IP


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia