Jechał rowerem po chodniku. Zabił pieszą

14.09.2018
Policjanci błyskawicznie zatrzymali rowerzystę podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policjant, który otrzymał to postępowanie do prowadzenia skojarzył mężczyznę, którego widział w dniu wypadku oraz podany wygląd podejrzanego i na tej podstawie jeszcze tego samego dnia 43-letni Rafał K. trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut, został objęty policyjnym dozorem dwa razy w tygodniu.
Do komendy wpłynęło zawiadomienie o wypadku na terenie Saskiej Kępy. Z materiałów sprawy wynikało, że rowerzysta jechał chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił ją. Kobieta upadła i uderzyła głową w beton. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarła.

Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego, który miał prowadzić sprawę zapoznając się z materiałami zaczął kojarzyć pewne fakty. Przypomniał sobie, że w dniu wypadku,kiedy wracał do domu na przystanku widział mężczyznę, z rowerem, który bardzo dziwnie się zachowywał i odpowiadał wyglądowi sprawcy podanemu przez świadków. Szczegółowe ustalenia i wnikliwe rozpoznanie śledczych doprowadziło kryminalnych do 43-letniego Rafała K. Został on błyskawicznie zatrzymany.

Na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawiono mężczyźnie zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonej. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu.


Policja.pl/TJ


Wasze komentarze

64x64

iza napisał:

rowerzyści niestety jeżdżą często tak, jakby byli panami chodnika
2018-09-25 13:57
64x64

greg napisał:

a policja i straż miejska udają, że nie ma problemu z rowerzystami
2018-09-17 08:13
64x64

Marta napisał:

Mam dosyć tego że rowerzyści jeżdżą po chodnikach! To jest po prostu chore, że idąc chodnikiem muszę się co chwila rozglądać! Wiem że kierowcom zależy by się pozbyć rowerzystów z jezdni żeby mogli jeździć szybko ale to jest po prostu zrzucanie problemów na pieszych! Zróbcie coś by rowerzyści jeździli jezdnią a nie chodnikami!
2018-09-14 22:08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia