Całkowicie zaślepią Wileńską. Czy to dobry pomysł?

Dodano: 13.09.2019, modyfikacja: 13.09.2019
Wraz z podpisaną umową na przebudowę skrzyżowania Al. Solidarności i Szwedzkiej ulica Wileńska przy Szwedzkiej stanie się ulicą "ślepą" jedynie z polem manewrowym do zawracania. W ocenie stołecznych drogowców ma to uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie praskie uliczki.

"Ślepa" Wileńska. Dobrze czy złe?

Po spotkaniu informacyjnym dot. przebudowy skrzyżowania, które obyło się w Praskiej Światłotece przy ul. Szwedzkiej 6, ZDM udostępnił na swojej stronie krótkie podsumowanie. Czytamy w nim m. in.:

- Utrzymanie wyjazdu z ulicy Wileńskiej znacznie komplikuje sterowanie na skrzyżowaniu al. Solidarności – Szwedzka, powodując wysokie pogorszenie parametrów sterowania. W chwili obecnej z ul. Wileńskiej wyjeżdża od 250 do 320 pojazdów na godzinę, w zależności od pory dnia. Autobusy będą funkcjonowały z wykorzystaniem al. Solidarności.

O ile zaślepienie ulicy tak, aby zwłaszcza w porannym szczycie na ulicę Wileńską nie wlewał się ruch tranzytowy z Al. Solidarności może mieć sens. To już uniemożliwienie wyjazdu mieszkańcom Nowej Pragi w kierunku Wschodnim czyli Targówka i Szmulowizny znacznie pogorszy ich sytuację. Jedyną ulicą stanie się już dziś mocno zakorkowana Szwedzka, która jak czytamy, będzie musiała dodatkowo przyjąć około 300 aut na godzinę.


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

AdUrbem napisał:

Chcemy poszerzenia Nowego Światu i odtworzenia bezpiecznego niekorkującego ruchu przejścia podziemnego przy Uniwersytecie!
2019-09-23 01:59
64x64

Dana napisał:

Skoro będzie to ulica ślepa to może warto zastanowić się nad zablokowsniem skrętu z Solidarności w Rzezxotarską.
2019-09-14 17:09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Sonda

Czy popierasz całkowite zaślepienie Wileńskiej?Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia