Powstanie droga rowerowa wzdłuż ulicy Grenadierów

Dodano: 03.09.2021, modyfikacja: 03.09.2021
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Grenadierów na Pradze Południe. Ścieżka powstanie na odcinku od al. Stanów Zjednoczonych do ulicy Białowieskiej. Inwestycja to realizacja projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego, na który głosowały 584 osoby.


fot. ZDM

Udogodnienia dla rowerzystów

Wyłoniony w przetargu wykonawca zbuduje dwukierunkową drogę dla rowerów po wschodniej stronie ulicy. Od północy połączy się ona z trasą wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, zaś od od południa z trasą wzdłuż ul. Ostrobramskiej, która obecnie urywa się na wysokości ul. Białowieskiej.
Na jednokierunkowym fragmencie ulicy Majdańskiej zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy, aby zapewnić jak najlepszy dojazd do nowej trasy.

Na krótkim fragmencie trasa zostanie przeprowadzona przez jezdnię serwisową obsługującą parking na wysokości bloków po adresami Majdańska 1-13. Zostanie on w tym celu gruntownie wyremontowany, aby zapewnić wystarczający komfort jazdy dla rowerzystów.

Co się jeszcze zmieni?

Zakres robót został też rozszerzony o szereg dodatkowych prac, które uporządkują ruch i parkowanie w okolicy oraz będą służyć szerokiej grupie mieszkańców.
  • wyznaczenie nowego wyposażonego w azyl przejścia dla pieszych na wysokości ul. Grenadierów 11 wraz z budową chodnika.
  • budowę nowego wygodnego układu chodników w miejscu przedeptów w południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów.
  • remont części chodnika wzdłuż ulicy oraz 2 przystanków autobusowych - "Osiedle Majdańska" 03 i 04.
  • wyznaczenie równoległych miejsc parkingowych w zatokach wzdłuż jezdni - po części będą to nowe legalne miejsca, po części przeniesienie istniejącego parkowania z chodników, zmianie nie ulega zatoka do parkowania równoległego na wysokości ul. Grenadierów 13.
  • remont nawierzchni parkingu po północnej stronie ul. Grenadierów - miejsca postojowe będą wykonane z wodoprzepuszczalnej ekokraty.
  • nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.ZDM/TJ

Więcej na ten tematDodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia